Wojtek Jabłoński z KULTu wypuszcza swój projekt muzyczny „iWojtek”

Wojtek Jabłoński gitarzysta zespołu KULT, a także współkompozytor płyty KAZIK „Zaraza”, o której w tym roku było wyjątkowo głośno, wypuszcza właśnie pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek”.
Jego ideą jest przede wszystkim promocja zdolnych wokalistów, którzy w większości nie są znani szerszej publiczności i nie mieli dotychczas szansy na pracę w profesjonalnym studiu nagraniowym pod okiem doświadczonego producenta muzycznego w roli mentora. Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym.

Ideą nazwy „iWojtek” było w pierwszym zamyśle tytułowanie piosenek imionami wokalistów i Wojtka jak np. „Ewa iWojtek”. Ostatecznie jednak single otrzymały swoje osobne tytuły a hasło „iWojtek”, z przywiązania, po prostu pozostało.

Do współpracy przy projekcie Wojtek zaprosił 10 wokalistów, spośród ponad 300 otrzymanych zgłoszeń. Każda z osób nagrała swój singiel, do którego muzykę stworzył Jabłoński grając na gitarze, basie i perkusji. Współpracował także z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego. Wojtka cechuje umiłowanie do żywych instrumentów, stąd w piosenkach nie ma ani jednej, komputerowo wytworzonej nuty.

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Wojtek Jabłoński był kojarzony. Jak sam mówi, dla niego dużym testem było granie w innym stylu niż lubiany i znany mu rock.

Kolejne piosenki wypuszczane będą w odstępach dwu-trzy tygodniowych. Single będą wkrótce dostępne także w streamingu.

Aktualności dotyczące projektu na:
FB https://www.facebook.com/GoodVibeProduction
Insta https://www.instagram.com/Good.Vibe.Production/

Wokaliści w kolejności alfabetycznej: Alex Magiera, Basia Kuhn, Daniel Bruhl, Domi M., Ewa Janiszewska, Julia Kordylak, Miss Aicha, Ola Duda, Radek Staryńszczak, Wiktoria Zełep.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *