Pearl Jam zachęca do głosowania

Muzycy Pearl Jam zachęcają swoich amerykańskich fanów do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich za pośrednictwem głosowania korespondencyjnego. Zespół zainicjował akcję pod szyldem „Take-Threee Pledge: Vote by Mail, Recruit Three Friends, and Don’t Wait”.

Basista Pearl Jam, Jeff Ament, apeluje: – Głosowanie w sposób łatwy i przystępny jest naszym prawem jako obywateli Stanów Zjednoczonych. Nasi praojcowie i pramatki ciężko walczyki o ten dar. Dołączcie do naszej akcji!
 

Legendarna grupa od dawna angażuje się w działalność polityczną i społeczną. W 1992 roku zespół wystąpił na koncercie „Drop in the Park” w Seattle, dzięki czemu do głosowania zarejestrowały się tysiące wyborców. Przez niemal trzy dekady Pearl Jam wystąpiło na niezliczonych koncertach charytatywnych, muzycy wielokrotnie publicznie wspierali ważne inicjatywy społeczne, jak również przekazali miliony dolarów na lokalne i światowe fundacje. Powołali także własną organizację – Vitalogy Foundation. W 2018 Pearl Jam wspierało rejestrację wyborców w Montanie w trakcie inicjatywy Rock2Vote. Jak mówi Eddie Vedder:

Wierzymy, że Ameryka jest najlepsza wtedy, gdy każdy głos ma szansę być wysłuchany. Nadchodzące wybory są najważniejsze w historii naszego narodu. Demokracja jest zagrożona. Twój głos to twój GŁOS i nadszedł czas, by go użyć. Dołącz do nas, głosując za pośrednictwem poczty. My jako zespół robimy to zawsze w ten sposób od 1992 roku. Jest to sposób bezpieczny i banalnie prosty.

Eddie Vedder

Pearl Jam, by promować głosowanie korespondencyjne, wspiera m.in. takie organizacje jak People For the American Way, League of Conservation Voters oraz regionalne inicjatywy takie jak Make the Road Pennsylvania.
Przypominamy, że dotychczasową dyskografię zespołu zamyka album „Gigaton”, który ukazał się w marcu 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *