Pola Rise i Andy Ward ostrzegają przed toksyczna miłością…

Polsko-australijski duet prezentuje drugi już singiel MAMA SAID zapowiadający wspólne wydawnictwo.

Po znakomicie przyjętym pierwszym singlu “Higher”, który zyskał wielu słuchaczy i fanów na całym świecie, przekraczając 1,8 mln streamów w serwisach digitalnych, goszcząc na wielu uznanych playlistach polskich i zagranicznych m.in. New Music Friday, Letni Chill, New Dance Beats czy Fresh Finds, przyszedł czas na kolejną odsłonę projektu.

Nowy singiel „Mama Said” to bardzo osobista opowieść poruszająca temat skomplikowanych relacji międzyludzkich, z którymi każdy z nas styka się na co dzień. Czasem odnosi się to do relacji partnerskich, czasem przyjacielskich czy towarzyskich. To opowieść o związkach, w których tkwimy, mimo wielu sygnałów ostrzegawczych i dużego ryzyka. Każdemu z nas zdarzyło się zapewne balansować na krawędzi, czując się jak w uzależniającej grze, która na początku jest wciągająca, ale ostatecznie okazuje się niebezpieczna i wyniszczająca. To też dotyczy miłości w czasach kwarantanny i izolacji. Może być wówczas bardzo frustrująca i dewastująca.

„Często próbujemy oszukać sami siebie, postępujemy wbrew ostrzeżeniom przysłowiowej „mamy” – zupełnie bez namysłu. Musimy sami się przekonać i nauczyć na własnych błędach. Najtrudniejszy okazuje się moment, w którym orientujemy się, że właśnie znaleźliśmy się w sytuacji życiowej czy uczuciowej, w której nigdy nie chcieliśmy być, a kompletnie nie umiemy znaleźć drogi powrotnej. Dla mnie o takim właśnie momencie jest ten utwór.” – Pola Rise

 

„Po publikacji pierwszego singla „Higher” chcieliśmy stworzyć coś zupełnie innego, bardziej na luzie. Zaczęło się od zabawnego brzmienia lat 80, w którym się zakochaliśmy. Potem pomyśleliśmy, że będąc na dwóch różnych końcach świata, przebywając w izolacji, bardzo mocno odczuwamy jej skutki. Wszyscy wiemy, jak frustrująca i męcząca może być miłość, a dystans może być walką. Zdecydowaliśmy, że napiszemy o tych emocjach. Utknięcie w miejscu i ta tęsknota sprawiły, że powstało MAMA SAID”. – Andy Ward

Pola Rise i Andy Ward rozpoczęli współpracę klilka miesięcy termu. Artyści wspólnie stworzyli zupełnie nową przestrzeń dla swojej muzyki, pomimo pandemicznych utrudnień i ​braku możliwości konwencjonalnego spotkania. Artyści pracowali zdalnie, co wymagało dużo więcej sił, skupienia i dyscypliny. Utwory, które powstawały w Brisbane i Warszawie to zderzenie dwóch muzycznych światów, różnych doświadczeń, wrażliwości i emocji.

Dwa pierwsze single to dopiero zapowiedź całego wydawnictwa, które z pewnością  dla wielu będzie zaskakujące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *