Wojtek Cugowski – “Nie czekaj na znak” najnowszy singiel zapowiadający solowy album artysty

Po blisko 25 latach kariery Wojtek Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy, chociażby z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową! Album zapowiada singlowa piosenka “Nie czekaj na znak”, w której znajdziemy wszystko to, co Wojtek w muzyce kocha najbardziej. Piękne melodie, ambitny pop, rock i klasyczne heavy – takie granie od zawsze jest bliskie sercu Cugowskiego. Bliskie jest również muzykom, z którymi Wojtek współpracował przy solowym debiucie. “Nad płytą pracuję ze starymi znajomymi z czasów zespołu Bracia: Tomek Gołąb (gitara basowa), Bartek Pawlus (perkusja), pełny skład dopełniają Bartek Jończyk (gitara) i Mariusz Nejman (instr. klawiszowe)” – zdradza Wojtek. “Nad produkcją muzyczną płyty będzie czuwał Marcin Limek, znany i ceniony w branży producent muzyczny, który z sukcesami współpracował z wieloma znanymi polskimi artystami”.

Wspomniani Tomek Gołąb i Marcin Limek są współautorami muzyki do singla “Nie czekaj na znak”. Tekst jest dziełem Wojtka Cugowskiego. Piosenka ma proste, ale jakże ważne przesłanie – nigdy się nie poddawać, wbrew opiniom otoczenia oraz innym przeciwnościom losu należy dążyć do wyznaczonego celu, bo czas nie stoi w miejscu. “Nie zwlekaj i walcz, bo czasu jest tak niewiele” – śpiewa w refrenie Wojtek. Kompozycja stylistycznie znajduje się na przecięciu najwyższej jakości popu i rocka, w stylu The Goo Goo Dolls, Bryana Adamsa, czy uwielbianego przez Wojtka Whitesnake.

“Mam nadzieję, że pierwsza piosenka z nadchodzącej płyty przypadnie Wam do gustu. Jestem pewien, że w przyszłym roku spotkamy się na koncertach promujących nową płytę. Tego Wam i sobie życzę” – mówi Wojtek Cugowski.

 

“Nie czekaj na znak” to kapitalny zwiastun wspomnianego solowego debiutu Cugowskiego. Nad brzmieniem artysta pracuje z Marcinem Limkiem. “Jestem naprawdę zachwycony pracą z Marcinem, jednocześnie jestem ogromnie ciekawy efektu” – zapewnia.
Jeśli chodzi o sposób pracy nad albumem, artysta mówi następująco: “Pracujemy nad płytą na dwa sposoby: jeden to moje wspólne spotkania z Marcinem nad pomysłami na piosenki i składanie tych pomysłów w całość, aranżowanie utworów. Drugi to spotkania wszystkich muzyków na próbach twórczych, gdzie pojawiają się zwykle mocniejsze, bardziej rockowe numery”.

 Album ukaże się na wiosnę 2021 roku. Fani talentu Wojtka, którzy obserwują jego muzyczną karierę, na pewno nie będą zawiedzeni. Artysta tak mówi o zawartości płyty: “Co mogę powiedzieć na pewno: będzie sporo rocka, sporo gitar, również brzmienia akustyczne, ale szczególnie chciałbym zadbać o to, żeby pojawiły się dobre melodie. To jest to, co bardzo cenię w muzyce”.

 Najprawdopodobniej wszystkie teksty na płycie będą autorstwa Wojtka Cugowskiego. Muzyk tak to wyjaśnia: “To moja pierwsza płyta, tak naprawdę mój kolejny debiut, nie wiem, czy nie najważniejszy. Chciałbym więc, żeby całość była jak najbardziej “moja” i odzwierciedlała wszystko to, kim jestem i co chciałbym przekazać przez muzykę. Pisanie tekstów po polsku to dla mnie nowość, nie jest to łatwe, żeby napisać coś naprawdę sensownego, nie trywialnego, ale podejmuję to wyzwanie”.

cid:image001.jpg@01D6B114.ADB21600

O Artyście :

Wojtek Cugowski pochodzi z Lublina. Jest synem Krzysztofa, frontmana Budki Suflera, i bratem Piotra, z którym współtworzył znakomitą rockową formację Bracia (zawiesił działalność w 2019 roku). To właśnie z tym zespołem Wojtek osiągnął duże sukcesy. Formacja została wyróżniona na festiwalu opolskim w konkursie “Debiuty”, czterokrotnie wygrywała TOPtrendy, była trzykrotnie nominowana do Fryderyka, a jej pochodzący z 2013 roku album “Zmienić zdarzeń bieg” został platynową płytą. Wojtek jest bardzo dobrym gitarzystą i kompozytorem, ale także wokalistą. W tej ostatniej roli sprawdzał się w zespołach Tipsy Train i Alligators. Zaśpiewał też na swoim solowym debiucie. Cugowski to także ceniony muzyk sesyjny. Jest wielkim fanem Deep Purple i Whitesnake.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *