Premierowy singiel zespołu GLOSS -“Pin Number”

Muzyka GLOSS to dwie współzależne od siebie rzeczy – miłość do muzyki, która sprawia, że słuchacz podrywa się do tańca oraz teksty pisane w zrozumiałej angielszczyźnie jednocześnie niosące ambitny przekaz. Sam zespół nie określa się jednym gatunkiem muzycznym, mimo tego usłyszeć możemy odlschoolowe gitarowe brzmienie w połączeniu ze skocznym post punkiem.

Brak określenia jednego stylu daje zespołowi wolność twórczą oraz własne niepowtarzalne brzmienie od surowych gitar, bitów w stylu dark disco po taneczny bas.

 

Teksty GLOSS mają prowokować i zachwycać, od piosenek miłosnych współczesnych czasów po wyraz buntu dla systemu oraz przejaskrawienie dzisiejszego świata. Wiele z nich chwyta za serca i staje się zapamiętywalna. GLOSS to współgrająca ze sobą mieszanka nowoczesności i old school‘u jednocześnie, mroku i zabawy czy bystrości i ironii w jednym.
Według członków zespołu w muzyce nie ma żadnych barier, których nie można przełamać, dlatego są oni tak trudni do zaszufladkowania.

Główne muzyczne inspiracje Jimiego i Roca to Prince, Nick Cave, disco z lat 70., dirty rock’n’roll czy modern pop.

Zespół GLOSS powstał w Warszawie, założony przez brytyjczyka Jimiego Ogdena i amerykanina Roca Wardena. Jimi mieszka w Warszawie od pięciu lat, Roc od dekady, a z muzyką są związani od zawsze. Jimi pisze teksty od 14 roku życia, występował w wielu bandach wydając z nimi płyty w przeróżnych stylach. Miał znaczący wpływ na rozwój brytyjskiego indie rocka, następnie zmienił styl grania na elektronikę, która otworzyła przed nim nowe ścieżki komponowania i pisania. W jego studiu zawsze panuje artystyczny chaos, pełno skoroszytów z tekstami i szkicami. Zawsze poszukuje w muzyce tego, co powoduje, że włosy na rękach stają naelektryzowane.

Roc Warden pochodzi z Nowego Jorku, w którym od dziecka otoczony był muzyka ze wszystkich stron – od wielkich koncertów po miejscowe muzyczne bary. Muzyk ukończył z wyróżnieniem Montclair State Univeristy grając na gitarze klasycznej, natomiast w jego sercu wiele miejsca zawsze zajmował klasyczny rock. Zanim przeprowadził się do Polski, Roc pracował w słynnym nowojorskim sklepie muzycznym „Rudy’s Music” gdzie sprzedawał gitary koneserom i najlepszym muzykom na świecie.

Po przeprowadzce do Warszawy wydał swój pierwszy solowy album gitarowy i otworzył własną szkołę gry na ukochanym instrumencie.

Jimi i Roc poznali się, gdy Jimi potrzebował gitarzysty do swojego nowego zespołu, między nimi od razu pojawiło się zrozumienie i muzyczna chemia, w ten sposób powstał GLOSS.
„Microphone Shotgun” jest pierwszym krążkiem kooperacji Jimiego i Roca, ale na pewno nie ostatnim. Obaj kochają wspólnie nagrywać, koncertować i dzielić energię z publicznością.

Album ukaże się już na wiosnę 2021 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *