REVELINO wypuścił swój zremasterowany singiel „ Don’t Lead Me Down ”

Don’t Lead Me Down” to czwarty singiel z zremasterowanego, debiutanckiego albumu Revelino i bonusowej EPki. Zostanł wydany w piątek 27 listopada wraz z ponownym wydaniem wyprzedanego debiutanckiego albumu winylowego. Album został wydany na winylu po raz pierwszy 9 października i od razu znalazł się na pierwszym miejscu irlandzkich list przebojów indie i został wyprzedany w 2 tygodnie.

“ Don’t Lead Me Down ” pojawił się w dwóch ścieżkach dźwiękowych do filmów – brytyjskim filmie gangsterskim “ Hard Men ” (z udziałem Mad Frankiego Frasera) i jednym z najlepszych irlandzkich filmów wszechczasów, “ I Went Down ”, napisanym przez Conora McPhersona i ze wspaniałą irlandzką obsadą, w tym Brendan Gleeson i Peter McDonald .

Zespół ma wspaniały nowy teledysk, który zawiera materiał z „I Went Down” oraz kilka nagrań zespołu z oryginalnego wideo. Bren Berry, który zmontował wideo razem z Rory McDonaldem, powiedział: „Jesteśmy niezmiernie zachwyceni i zaszczyceni, że Treasure Films dało nam pozwolenie na wykorzystanie materiału z filmu w naszym nowym wideo i chcielibyśmy wyrazić nasz podziw i wdzięczność wszystkim zaangażowanym w film, zwłaszcza producent Rob Walpole z Treasure Films i reżyser Paddy Breathnach. To naprawdę jeden z najlepszych irlandzkich filmów wszechczasów. Jesteśmy również bardzo podekscytowani, że Emer Reynolds, która zredagowała „I Went Down”, wkrótce wydała nowy dokument zatytułowany Phil Lynott: Songs for While I’m Away ”, który wygląda niesamowicie.”

Mistrzowska klasa przyswajania wpływów i nadawania im osobowości. „Don’t Lead Me Down” to materiał z serca na rękawie na najwyższym poziomie. ” – Gorący przycisk
Happiness is Mine jest dość skandalicznym początkiem, a ten album szkicuje i planuje, a potem nagle rani jak złamane kości przecinające gładką skórę ”. Melody Maker
Piękne, pełne harmonii słodycze z brzęczącymi gitarami ”. New York Times
„Kawałek czystego gitarowego nieba, ostre riffy, skaczące podniebne melodie i surfujące melodie. Irish Times

Zamów album tutaj: https://physicalmusic.store/products/revelino

O REVELINO:
Revelino świętowało wydanie swojego debiutanckiego albumu o tej samej nazwie 6 października 1994 roku. Album otrzymał entuzjastyczne recenzje, a główny singiel Happiness is Mine miał natychmiastowy wpływ na radio w Irlandii. Krytycy Hot Press uznali go za trzeci najlepszy singiel roku, aw styczniu 1995 roku zajęli 9 pierwszych miejsc w plebiscycie czytelników Hot Press, w tym nr 1 w kategorii New Act. W 2004 roku album znalazł się na 47 miejscu listy 100 największych irlandzkich albumów.
Wydali Don’t Lead Me Down w kwietniu 1995 roku, który następnie pojawił się na dwóch ścieżkach dźwiękowych do filmów – brytyjskim filmie gangsterskim Hardmen i irlandzkiej kultowej komedii kryminalnej, „I Went Down” napisanej przez Conora McPhersona i z udziałem znakomitej irlandzkiej obsady, w tym Brendana Gleesona. I Peter McDonald. Kultowy klasyk „I Went Down” zawierał także „Hello” z albumu Revelino.


Rok 1996 rozpoczął się epicką trasą Heineken Rollercoaster Tour of Ireland, która odbyła się wraz z zapalającym Whipping Boyem. Pracując nad kolejnym albumem, zespół podpisał międzynarodową umowę licencyjną z francusko-brytyjską wytwórnią Musidisc, a debiutancki album został wydany na całym świecie w marcu 1996 roku i zebrał świetne recenzje. Zwiedzili Wielką Brytanię i Francję i pojawili się na żywo we francuskim programie kulturalnym Nulle Part Ailleurs, wprowadzonym przez legendę futbolu Michela Platiniego! Zapewnili sobie dwa miejsca na festiwalu w Phoenix tego lata i, co bardziej imponujące, zespół dotarł również do finału sławnego turnieju piłkarskiego 5-a-side na festiwalu, pokonując Massive Attack (i Banksy?) 4-1 i Dodgy 3- 0 po drodze. Zostali wybrani do trofeum przez zespół gazet Guardian, w skład którego weszli Mick Talbot z Style Council oraz kilku profesjonalnych ringerów, w tym piłkarze z Chelsea i dwóch braci Stein!
Drugi album Broadcaster został wydany w 1996 roku i został zmiksowany przez Pata Colliera, który pracował z The Jesus & Mary Chain, Primal Scream i The Wonder Stuff. Wydanie albumu zostało poprzedzone pierwszym singlem Step On High w sierpniu 1996 roku, który nieżyjący już wielki John Peel określił jako jeden z jego ulubionych singli roku. Pojawił się również na ścieżce dźwiękowej do filmu Blowdry (z udziałem Alana Rickmana i Natashy Richardson). Wiele lat później, w 2005 roku, w pierwszą rocznicę śmierci Peela, NME napisało reportaż o pudełku Peela ze 120 ulubionymi singlami – Revelino’s Step On High był jedynym irlandzkim singlem w pudełku, innym niż Teenage Kicks The Undertones! W następnym miesiącu Channel 4 wyemitował wspaniały dokument Peel’s Record Box.

https://www.facebook.com/Revelino-112139617171729/
https://twitter.com/revelinomusic
https://revelino.ie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *