YUNGBLUD prezentuje nowy singiel i teledysk „mars”

Utwór promuje album „WEIRD!”, który ukaże się 4 grudnia 2020.

W piosenkach takich jak „mars”, YUNGBLUD odsłania rzadką równowagę pomiędzy pewnością siebie a wrażliwością, którą można usłyszeć w kompozycjach i wykonaniach utworów z „WEIRD!”. Czułe opowiadanie historii oraz wokal w akustycznym kawałku artysta dopasował do historii młodej kobiety trans, którą Harrison poznał w trakcie trasy Warped Tour w 2018: – Powiedziała mi, w jaki sposób zachęciła rodziców, by przyszli z nią na koncert i jak to pomogło. Gdy zobaczyli jej społeczność, pomogło im to zrozumieć, że jej coming out jako trans to nie jest tylko „faza” – to jej prawdziwe ja. Popłakałem się, gdy zorientowałem się, jaki wpływ możemy mieć, jak możemy zmieniać perspektywy, po prostu dzięki byciu tym, kim naprawdę jesteśmy.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multi-instrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat.
 
Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”. Na początku 2020 YUNGBLUD zwyciężył MTV Push: Ones to Watch, znalazł się także na shortliście prestiżowego plebiscytu BBC Sound of. W lutym zwyciężył w kategorii Najlepszy teledysk na NME Awards, a potem triumfował w kategorii Best Push na 2020 MTV EMA.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!