SABATON powraca z nowym singlem “Livgardet” !

Szwedzcy tytani heavy metalu SABATON wydali oficjalny teledysk do swojego nowego singla “Livgardet”. Pierwsza nowa muzyka zespołu od 2019 roku “The Great War” to szwedzkojęzyczna piosenka, która honoruje szwedzką Gwardię Królewską założoną w roku 1521.

“Od 2012 roku i ‘Carolus Rex’, z niecierpliwością czekamy na napisanie kolejnych piosenek w języku szwedzkim i czuliśmy, że nie skończyliśmy z historią naszej Ojczyzny”, wyjaśnił basista Pär Sundström. “Przez ostatnie lata omawialiśmy tematy, aż pojawiło się coś oczywistego. Jeden z najstarszych pułków wojskowych na świecie, Szwedzka Gwardia Królewska (Livgardet), został utworzony w regionie sabaton u siebie w Szwecji, Dalecarlia, w 1521 roku przez legendarnego szwedzkiego króla Gustava Vasa. Przez ostatnie 500 lat ewoluowały z czasem i służyły pod różnymi królami i królowymi na całym świecie i są nadal aktywne. Czuliśmy, że taka rocznica będzie warta piosenki, a my mieliśmy na celu napisanie szacunku hołd, hymn dla tego szwedzkiego pułku i jego spuścizny. Bogate 500 lat historii jest, nie trzeba dodawać, niezwykle trudne do dopasowania do jednej piosenki, i dlatego skupiliśmy się głównie na częściach i bitew, które miały miejsce w epoce Imperium Szwedzkiego. Chcieliśmy napisać hołd, potężny hymn dla tego szwedzkiego pułku i jego niezwykłego dziedzictwa.”

Dziewiąty album SABATONkoncentruje się na I wojnie światowej, często określane jako “The Great War”. “The Last Stand” zagłębił się w różne “ostatnie trybuny” w całej historii. “Livgardet” wzmacnia znaną reputację zespołu jako ekspertów, miłośników i gawędziarzy w odniesieniu do triumfu i tragedii bitwy.

SABATON w lutym 2020 roku wystąpił na londyńskiej Wembley Arenie. JUDAS PRIEST wybrał ich jako główne wsparcie w trasie “50 Heavy Metal Years” po Ameryce Północnej, zaplanowanej na wrzesień i październik 2021 roku. Grupa rozpocznie 2022 z bezprecedensową 29-zwiedzanie miasta ich kraju.

Livgardet - Lyrics | Sabaton Official Website

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *