Low Island – The Juan MacLean z remiksem Feel Young Again

Oksfordzki kwartet Low Island prezentuje ożywczy remiks ich najnowszego singla „Feel Young Again” autorstwa Juana MacLeana, amerykańskiego muzyka współpracującego z LCD Soundsystem.

Wykorzystując wyjątkową atmosferę i ducha oryginalnej wersji utworu Juan MacLean wzmacnia potencjał taneczny „Feel Young Again”, przenosząc go na nowe, euforyczne poziomy inspirowane dance-punkiem i brzmieniem Nu Disco. Duszące, bulgoczące tło syntezatora jest niczym nocne nowojorskie metro zmierzające do klubu, w którym w “ostatnim tańcu” o świcie znikają wszelkie niepewności. Low Island to grupa, która z jednej strony porusza się w świecie wyrafinowanego art-rocka, a z drugiej mglistej elektroniki. Brytyjczycy regularnie i chętnie dzielą się remiksami swoich utworów, które nigdy nie kolidują z intencjami zespołu, a raczej wypełniają lukę między dźwiękami i kolorem w skonstruowanym przez nich świecie. Tym razem autorem remixu ich najnowszego singla “Feel Young Again” jest The Juan MacLean, DJ i prawa ręka Jamesa Murphy’ego.

Juan MacLean, który przez 30 lat zawsze podążał za głosem swojego serca, jest kimś w rodzaju czarodzieja syntezatorów. Niezależnie od tego, czy grał na dużej festiwalowej scenie głównej w Ameryce, czy w kameralnym klubie w Europie, zawsze wracał do swojego własnego procesu tworzenia muzyki. „Moim celem jest stworzenie czegoś, co mnie ekscytuje podczas grania w klubach. Nadal żyję dla tych transcendentnych chwil na parkiecie, w których całkowicie zatracam się w dźwięku” – wyjaśnia MacLean. Muzyk ostrożnie buduje napięcie, a następnie pozwala tłumom na chwile pełne radosnej ulgi. Kiedy już przyciągnie ludzi, przechodzi od intensywnych, napędzanych groovem dźwięków do nieoczekiwanych zwrotów, zabawnego Italo lub czegoś zupełnie przeciwnego, gdzie cisza i zmiany głośności są prawdziwym narzędziem.

 

Debiutancki album Low Island zatytułowany “If You Could Have It All Again” ukaże się 16 kwietnia 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *