CieszFanów Festiwal uratuje lato

CieszFanów Festiwalu w Prima Aprilis odkrył kolejne karty i nie jest to żart! Do line-upu sierpniowej imprezy oficjalnie dołączają Big Cyc, Hańba!, Tabu i Zenek Kupatasa. Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia na terenie cieszanowskiego kompleksu „Wędrowiec”

„Stawiamy na różnorodność”

W marcu dowiedzieliśmy się, że do legend sceny muzycznej: Kazika, The Analogs, Lej Mi Pół, Boleo & Follow the Riddim dołączają Kwiat Jabłoni, Jelonek, Dr Misio, oraz świętujący swoje 35-lecie zespół Farben Lehre.

Tym razem organizatorzy podczas transmisji na żywo na profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku ogłosili, że do tegorocznego składu dołączają:

–  niezastąpiony –  Big Cyc

–  zbuntowana orkiestra podwórkowa – Hańba!

–  legenda polskiego reggae – Tabu

–  jedyny w swoim rodzaju – Zenek Kupatasa

–  Lubimy cieszyć fanów, dlatego 1 kwietnia ogłosiliśmy, że zagra u nas legendarny Zenek, wiemy, że dla wielu to Hańba!, ale lubimy przełamywać Tabu – w żartach opowiada dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski. A tak naprawdę to stawiamy na różnorodność muzycznych form. Mamy na rozkładzie weteranów zarówno cieszanowskiej, jak i międzynarodowej sceny, a także muzyków, którzy w Cieszanowie zagrają po raz pierwszy. Nie tylko dbamy o to, aby zjawiały się u nas legendy polskiej sceny, ale i pomagamy je kreować na przykład poprzez przegląd zespołów – dodaje  Piotrowski.

 

Wyjątkowa forma festiwalu

Tak jak w zeszłym roku, CieszFanów Festiwal stawia na sprawdzoną i cieszącą się dużym uznaniem hybrydową formę. Część koncertów i wydarzeń np. rozmów z cyklu Otwarte Głowy w City NGO będą transmitowane na żywo i udostępniane na Facebooku i YouTubie. Festiwalowicze, którzy zdecydują się spędzić kilka dni lata na CieszFanów Festiwalu, będą mogli oglądać koncerty zarówno spod sceny, jak i z własnego namiotu w myśl zasady „twój namiot twoim królestwem”.

 

Czy Festiwal się odbędzie?

–  Jesteśmy w blokach startowych, nasza festiwalowa machina się rozpędza. Wierzymy, że w tym roku również zagramy, że znów spotkamy się w Cieszanowie – mówi Marcin Piotrowski. CieszFanów Festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż był jednym z nielicznych letnich festiwali, który odbył się w Polsce w minionym roku. Dzięki temu zebrał olbrzymie doświadczenie w organizacji festiwalu w okresie pandemii.

–  Bezpieczeństwo festiwalowiczów jest naszym priorytetem. Dołożymy wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegło w atmosferze radości, a nie obaw o własne zdrowie. Fani naszego festiwalu są dla nas najważniejsi, dlatego staramy się zapewnić im mnóstwo atrakcji, nie tylko podczas festiwalu, ale również podczas przygotowań do niego – mówi dyrektorka CKiS w Cieszanowie, Marlena Wiciejowska.

 

Specjalnie dla Fanów!

O jakich atrakcjach mowa? Między innymi o kanale Fanów.TV na Facebooku. Zapoczątkowana w tym roku inicjatywa festiwalowej telewizji to miejsce, gdzie pojawiać się będą treści video przeznaczone dla sympatyków rockowych brzmień, audycje muzyczne, wywiady i nie tylko. Ideą kanału jest ciągła współpraca z fanami, którzy będą mogli go współtworzyć, publikować na nim własne materiały. Już teraz na Fanów.TV dostępny jest wywiad z grupą Skacowani – przedstawicielami krakowskiej sceny ska.

Karnety

Tylko do 30 kwietnia istnieje możliwość zakupu karnetów na wydarzenie w obniżonej cenie 150 złotych. Karnet upoważnia do wzięcia udziału w koncertach, zapewnia miejsce na polu namiotowym oraz dostęp do festiwalowej infrastruktury (prysznice, ubikacje). Dodatkowo dostępne są festiwalowe pakiety tj. FAN PAKIET karnet + koszulka oraz pakiet rodzinny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.bilety24.pl/koncert/cieszfanow-festiwal-56374?id=278520.

Najświeższe informacje dotyczące CieszFanów Festiwalu dostępne są na oficjalnych kontach wydarzenia w serwisach Facebook i Instagram.

#latouratowane #cieszfanów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *