COUSIN BETTY wydaje nową EP-kę „ Left ” i wideo dla AWOL

Po wydaniu 2 wysoko cenionych singli „Drone” i „Tape Hiss” , COUSIN BETTY wydał debiutancką EP-kę LEFT za pośrednictwem Golden Robot Records , która jest teraz dostępna na wszystkich platformach cyfrowych. Brzmienie COUSIN BETTY to siatka zniekształconego i psychodelicznego, pustynnego rocka z wpływami psychodelicznymi, z domieszką grungowego garażu.

Aby uczcić wydanie LEFT , Cousin Betty opublikował wideo do utworu „AWOL”.

O „AWOL” – „ Damien nagrał ten utwór i „ Loan Sharks of Love ” w całości, zanim ich usłyszałem, w tym czasie bawiliśmy się pomysłem komponowania piosenek o tematyce wojennej i bitewnej. To skłoniło mnie do napisania o moim dziadku, wspaniałym człowieku i weterynarzu drugiej wojny światowej. Młody, twardy i pełen niesłusznej patriotycznej werwy – podobnie jak większość chłopców w jego wieku, wyjechał, by walczyć z każdym wrogiem, który Churchill uznał za wartego rzucenia wojskiem. Oprócz tego, że był odważny, był też trochę renegatem i spędzał sporo czasu w różnych celach więziennych; niektóre z nich musiał sam zbudować. Jedną z kilku nowych stron mojego dziadka była jego głęboka romantyczna passa; cecha doskonale zademonstrowana przez odejście od AWOL przed rozlokowaniem, aby mógł poślubić swoją ukochaną. Pobrali się, wrócił do sądu wojskowego, odbył krótki wyrok za odejście od AWOL, a następnie wysłał się do piasków Egiptu, by strzelać do złoczyńców. Tragedia tego romantycznego gestu polega na tym, że moja babcia powiedziała mi kiedyś, że mężczyzna, który do niej wrócił, nie był tym samym mężczyzną, którego poślubiła. Okropności wszystkiego, co widział i stracił, pozostawiły po sobie znaczne blizny. Mimo to, poza jego sporadyczną drażliwością i, jeszcze rzadziej, przejawami wściekłości, spontanicznością jego ślubu i heroizmem wiedzy, w jakich kłopotach będzie, jest to historia, która najlepiej służy mojej pamięci o nim ‘ ‘ – Matt

Cousin Betty jest pomysłem australijskiego Damiena Stofki, gitarzysty i autora tekstów, który przez ostatnie 15 lat tworzył riffy i pisał piosenki dla Molten Universe, Death Mattel , LITTER i wielu innych projektów.

Strumień / kup TUTAJ

O LEWEJ
Podczas najściślejszego okresu blokady pandemii Damien zaczął komunikować się z innymi artystami i został zainspirowany do spróbowania czegoś bardziej spójnego ze swoją wizją. Przyjaciel z Kanady; równie znudzony i spragniony inspiracji, poprosił Damiena o zmiksowanie i wyprodukowanie niektórych plików ze starych sesji. Ton i bogactwo tych wysiłków były motywacją, której potrzebował Damien. Gdy ograniczenia dotyczące lokalnych podróży zostały zniesione, zabrał sprzęt do nagrywania do domu Frontmana Matta Downeya. Tam, podczas gdy ich sześciolatki bawiły się grami komputerowymi, Matt, jego partnerka Katie Jane i Damien ukończyli „ Lizard Queen” i 4 inne piosenki w zaledwie kilka godzin. Odeszła już restrykcyjna koncepcja motywów, a to oznaczało, że piosenki mogą poruszać każdy temat. Chociaż oznaczało to niewielką zmianę kierunku jego początkowej wizji, Damien nadal czuł wielkie przywiązanie do podróży swojej kuzynki Betty – matriarchalnej Maverick, która będzie żyła tylko w pamięci. Te nowe piosenki tworzą LEFT EP, debiut Cousin Betty.

O COUSIN BETTY
Damien Stofka to uznany gitarzysta i autor tekstów, który przez ostatnie 15 lat tworzył riffy i piosenki dla Molten Universe, Death Mattel , LITTER i wielu innych projektów. Mniej zainteresowany standardowym składem i logistyką wymaganą do bycia w działającym zespole, a także zainspirowany Desert Sessions , spędzał czas na kompilowaniu albumów z materiałami z udziałem artystów i wykonawców, których lubił.

Z tych sesji utworzyły się mikro-zespoły, które zaprezentowałyby te piosenki na żywo; koncertował z takimi zespołami jak The Psychotic Turnbuckles, Doc Neeson i The Lime Spiders – nagrywając także z ich sekcją rytmiczną. Podczas gdy w nagraniach wystąpiło kilku muzyków, podstawowy skład koncertowy obejmował Frontman Matt Downey (Death Mattel) oraz sekcje rytmiczne, w skład których wchodzili Pat Walker (Ohms, Methusela), Tony Bambach (Lime Spiders, Aberration), Ged & Tom Corben (Lime Spiders) i Chris Drane (Cash Savage, Cherrywood). Składy i pokazy były różne dla każdej trasy koncertowej, obejmując DJ, wizualizacje i tematyczne zestawy sceniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *