Bodom After Midnight – premiera EPki i nowe video

BODOM AFTER MIDNIGHT nowa płyta EP “Paint the Sky with Blood” – już dostępna!| Zamów tutaj

„”Paint The Sky With Blood” lśni morderczym riffami, które oszałamiająco oscylują między ostrym jak brzytwa i doskonale melodyjnym thrashem po wybuchowe blasty oraz typowymi dla COB klimatycznymi klawiszami.”

-ROCK HARD (GER)-

„BODOM AFTER MIDNIGHT to prosta kontynuacja przełomowej mieszanki ekstremalnego metalu i melodyjności, dzięki której Alexi stał się jedną z najtrwalszych ikon współczesnego metalu.”
– METAL HAMMER (UK) –

„Paint The Sky With Blood to niesamowita płyta […] Kup tę płytę, gdy się ukaże. Warto ją dodać do każdej wartościowej kolekcji z muzyką metalową.”

– NEW NOISE MAGAZINE (USA) –

„… Piękny łabędzi śpiew utalentowanego gitarzysty i autora tekstów, za którym będzie się tęsknić. Spoczywaj w pokoju!”
– METAL.DE –

„… wydawało się, że to fińskie dzikie dziecko […] wplotło się tak integralnie w tkaninę nowoczesnego metalu, że nigdy nie mogłoby odejść.”

– KERRANG (UK) –  

„BODOM AFTER MIDNIGHT to przywitanie i jednocześnie pożegnanie trzema spektakularnymi piosenkami […] bardzo wyjątkowymi, czasem kontrowersyjnymi, zawsze inspirującymi.”
– RAFA BASA ES –

“Ta składająca się z trzech utworów EPka jasno pokazuje, że BAM stałby się nową, niszczycielską siłą nośną dla twórczości Laiho.”

– DECIBEL MAGAZINE (USA) –

Dzisiejszy dzień miał być świętem zupełnie nowej ery w muzyce metalowej, dziś jednak składany jest hołd niezrównanemu gitarzyście, artyście i wizjonerowi swoich czasów. Właśnie dziś nakładem Napalm Records ukazuje się długo wyczekiwana płyta EP  BODOM AFTER MIDNIGHT Paint the Sky with Blood”.

EPka “Paint The Sky With Blood” nagrana została w Finlandii w zeszłym roku i pierwotnie miało to być pełnowymiarowe wydawnictwo, jednak okazało się, że jest to jedyne dzieło, jakie za sobą pozostawi BODOM AFTER MIDNIGHT. “Paint the Sky with Blood” jest niezaprzeczalnym dowodem na wielkość artystycznego ducha zmarłego Alexi Laiho i jego niezwykłych umiejętności w połączeniu z kunsztem jego utalentowanych kolegow z zespołu: Daniela Freyberga, Waltteri Väyrynenema, Mitji Toivonena i koncertowego klawiszowca Vili Itäpelto.  Dziś również udostępnione zostaje podglądowe video do utworu Payback’s A Bitch“.

“Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego.”

BODOM AFTER MIDNIGHT

 

“Paint The Sky With Blood” to  numer otwierający czternastominutową EPkę o tym samym tytule. Kompozycja przypominać może wczesne dokonania CHILDREN OF BODOM, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający “Payback’s A Bitch”, to idealny  przykład na mocne uderzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezwykłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

 

Zamykający płytkę cover “Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

 

 

Lista utworów:

  1. Paint the Sky with Blood
  2. Payback’s A Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

 

EP Paint The Sky With Blood dostępna jest  w następujących formatach:

-10″ kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie) – SOLD OUT

-10″ kolorze czarnym (‘kolczaste’ opakowanie)

-10″ w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)  – SOLD OUT

-10″ płyta świecąca w ciemności (‘kolczaste’ opakowanie)

– Deluxe Box – SOLD OUT

– 1 Digipak Mini CD

– Album w wersji cyfrowej

 

BODOM AFTER MIDNIGHT:

Alexi Laiho – gitara & wokale

Daniel Freyberg – gitara

Mitja Toivonen – bas

Waltteri Väyrynen – perkusja

 

BODOM AFTER MIDNIGHT online:

Facebook

Instagram

Napalm Records

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *