TOWER powraca z nową muzyką po 20 latach przerwy!

Tower to polski zespół założony w 1994 roku (pierwotnie jako Gothic Flowers) przez Piotra Kollecka, który wraz z zespołami Aion, Medebor, Sirrah i Sacriversum współtworzył cięższą część sceny gotyckiego metalu w Polsce.

W latach 90-tych grupa wydała dwa bardzo dobrze przyjęte albumy: The Swan Princess (1998) i Mercury (1999). Formacja w 1999 roku wystąpiła na festiwalu Metalmania – jednym z największych festiwali metalowych w tej części Europy oraz wystąpiła jako support przed Brucem Dickinsonem. W 1999 roku niestety doszło do rozpadu zespołu przez co Tower nie zagrał na festiwalu Castle Party.

Po rozpadzie kapeli, lider Piotr Kolleck w olsztyńskim Selani Studio postanowił zarejestrować materiał na nowy album pod tytułem Raven. Do współpracy zaprosił: Leszka Rakowskiego (bas), DJ Qlhead’a oraz Szymona Czecha.

W 2020 roku doszło do oficjalnego powrotu zespołu Tower. We współpracy z rosyjską wytwórnią GS Productions (http://gsp-music.com/) doszło do wznowienia płyt The Swan Princess oraz Mercury, a także wydania płyty Raven. Wszystkie te trzy tytułu ukazały się w formie 6 panelowego digipaka pod tytułem Trilogy. Premiera odbyła się 3 kwietnia 2021 roku.

Wczoraj – 3 maja 2021 roku ukazuje się płyta Uriel, najnowszy studyjny album zespołu Tower, który nawiązuje do korzeni zespołu, jednak z bardziej bogatą warstwą instrumentalną zawierającą elementy muzyki filmowej i industrialnej. Gościnnie na płycie zaśpiewały: Eva Ortiz oraz Liv Kari.

Autorem nowych okładek na reedycje płyt The Swan Princess oraz Mercury jak i nowe wydawnictwa Raven i Uriel jest Blackdante współpracujący między innymi z Kalmankantaja oraz Sieged Mind.
Za miks odpowiada Piotr Kolleck, natomiast za mastering rosyjski muzyk i producent – Anton Shafarostov.

Profil zespołu na Bandcamp – https://towerpl.bandcamp.com/
Profil zespołu na Facebooku – https://www.facebook.com/towerPLband

Komentarz Piotra Kollecka, lidera zespołu Tower: „Życie zawsze rządzi się własnymi prawami, każdy ma słabości , lęki i nadzieje. Tak było gdy Tower zakończył pewien etap i zamarzł na kolejne 21 lat, życie potoczyło się inaczej dla każdego z nas i nie pozwoliło już na powrót….nasze drogi się rozeszły.

Przez te wszystkie lata nieubłagalnie pędzący czas ściskał mnie za gardło, stępiało również poczucie słabości izolując koszmary w jakiejś odleglej części mojej natury i pozwoliło wykopać skrywane od dawna marzenia i inspiracje.

URIEL narodził się w deszczu, tak aby nikt nie mógł ujrzeć moich łez. Widziałem płynące po niebie słońce i cale piękno, które może zaistnieć na ziemi. Lecz widziałem także ból, śmierć i zło. Był to impuls by kolejne strony TOWER zapisać…
URIEL jest równowagą i dawcą nadziei. Pozytywem w łamigłówce życia, pierwszą częścią czegoś większego, czegoś co pozwoli mi na uśmiech oglądając ostatnią noc na ziemi.
Jam jest twórcą, ale i kilku Wspaniałych tu gościło, lecz zagadką to będzie gdyż Anonim musi zostać dotrzymany.
URIEL jest muzyczną ewolucją TOWER i choć jest pierwsza z dwóch części myślę, że stary duch w nim pozostał.”

Pobierz obrazki

TRACKLISTA
1. Dead Earth 04:13
2. Mortal 04:11
3. Uriel 04:17
4. Diabolical 06:08
5. From There 04:12
6. Human Race 03:33
7. Icar 04:05
8. Mhrook 05:33
9. My Sorrow 04:18
10. Who You Are 05:29

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *