Pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race gościem ASP

Łukasz Czepiela już raz odwiedził Najpiękniejszy Festiwal Świata, gdy miał okazję podziwiać festiwalowe pole z lotu ptaka. Publika z zachwytem śledziła akrobacje ekipy The Flying Bulls, które uświetniły otwarcie festiwalu w 2019 roku. Tym razem polski pilot pojawi się na Pol’and’Rock Festival w roli gościa Akademii Sztuk Przepięknych. Spotkanie, które jest zaplanowane na 29.07 na godzinę 10:00 poprowadzi dziennikarz Onetu Karol Kosiorowski.

Łukasz Czepiela złapał lotniczego bakcyla w wieku lat 6. Pasja przerodziła się w drogę zawodową, a pochodzący z Rzeszowa pilot w 2018 roku sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane online. Patronem ASP jest mBank.

Czepiela czterokrotnie stawał na podium lotniczych rywalizacji, a raz na jego najwyższym stopniu, co dało mu udział w finale sezonu i możliwość walki o upragniony puchar – gdyby tylko nie odwołano go wtedy ze względu na pogodę. W sezonie 2018, po pełnym dramatyzmu finale w Fort Worth, gdzie uzyskał zaledwie 0,052 sekundy przewagi nad najgroźniejszym rywalem, Czepiela sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.
Wraz z ekipą The Flying Bulls Łukasz Czepiela uświetnił otwarcie Pol’and’Rock Festival w 2019 roku imponującym pokazem lotniczych akrobacji. W tym roku pilot wróci na Najpiękniejszy Festiwal Świata w roli gościa Akademii Sztuk Przepięknych. Spotkanie z pilotem poprowadzi dziennikarz Onetu Karol Kosiorowski. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane online. Mecenasem spotkań z wybitnymi postaciami świata polityki, kultury, sportu jest mBank.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!