Rockowa grupa GARAŻ wydała nowy singel “Autokracja”

Grupa Garaż wydała pierwszy singel anonsujący nową płytę „Inny Świat”, która ukaże się na początku września.

Zespół Garaż powstał w 2017 roku jako kolektyw przyjaciół kochających muzykę. To nie ich pierwsze spotkania z zespołowym graniem – większość zaczynała swoją przygodę z muzyką w innym systemie, kontestując zastaną rzeczywistość brudnymi, punkowymi piosenkami.

Obecnie muzycy w swej twórczości nawiązują do klasyków ciężkiego, rockowego grania takich jak Led Zeppelin, Rush, Black Sabbath czy Dave Matthews Band. Zespół ma za sobą kilka udanych koncertów entuzjastycznie przyjętych przez publiczność.

Debiutancki krążek „Inny Świat” będzie wypełniony dziesięcioma utworami stylistycznie nawiązujących do hard rocka, niemniej słuchacz odnajdzie tutaj również wpływy muzyki progresywnej czy też funky. Premiera płyty zapowiedziana jest na początek września 2021 roku.

Materiał powstawał bez spiny, w dobrej i twórczej atmosferze. Nie śpieszyliśmy się nigdzie i stąd każda piosenka jest dopracowana właśnie tak, jak chcieliśmy. Było to nasze pierwsze spotkanie z profesjonalnym studiem, mam przekonanie, że egzamin zaliczony – ale to już zapewne ocenią słuchacze – mówi Zbyszek, gitarzysta zespołu.

Skład zespołu:

Rafał Płowucha – wokal

Eugeniusz Piotrowicz – gitara

Zbigniew Maciejczyk – gitara

Adam Mazgaj – bas

Robert Harmata – perkusja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!