Eric Clapton i jego lockdownowe akustyczne sesje

Eric Clapton wraca z nowym wydawnictwem. Album „The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions” ukaże się 12 listopada.

Zestaw wypełni 17 utworów, które Eric Clapton nagrał z pomocą sprawdzonych współpracowników: Nathana Easta (bas i wokal), Steve’a Gadda (perkusja) i Chrisa Staintona (klawisze). Muzycy wykonali akustyczne wersje szlagierów Claptona i innych utworów w klimacie blues i country.

Na „The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions” fani znajdą takie klasyki jak „After Midnight”, „Layla”, „Bell Bottom Blues”, „Tears in Heaven”, „Nobody Knows You When You’re Down And Out” czy „Key to the Highway”, jak również piosenki „Black Magic Woman” i „Man of the World” z repertuaru Fleetwood Mac z czasów z Peterem Greenem w składzie.
Pomysł na lockdownowe sesje pojawił się w wyniku odwołanych koncertów, które miały odbyć się w maju 2021 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Clapton postanowił przekonać swój zespół, by przenieść występy na wieś i zagrać tylko dla siebie pod okiem wszystko rejestrujących kamer. Jedyną osobą poza muzykami, która obserwowała koncert była pomysłodawczyni tytułu sesji – żona Claptona, Melia. W dużej mierze akustyczny set pomyślany został jako swoiste “Unplugged II”, aż trzy utwory wykonane zostały na gitarze elektrycznej. W efekcie powstało coś więcej niż zestaw oczywistych „greatest hits”, mianowicie jeden z najbardziej intymnych, autentycznych występów w karierze Claptona.
Po tym jak grał w Yardbirds w 1963 roku, Eric Clapton rozpoczął karierę jako profesjonalny muzyk, współtworząc różne zespoły i z powodzeniem nagrywając solowe płyty. Wyprzedawał koncerty na całym świecie i był wielokrotnie nagradzany. Mógł również liczyć na uznanie dziennikarzy, ale przede wszystkim zdobył status legendarnego gitarzysty.
Tracklista „The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions”:
1. Nobody Knows You When You’re Down And Out
2. Golden Ring
3. Black Magic Woman
4. Man of the World
5. Kerry
6. After Midnight
7. Bell Bottom Blues
8. Key to the Highway
9. River of Tears
10. Rock Me Baby
11. Believe in Life
12. Going Down Slow
13. Layla
14. Tears in Heaven
15. Long Distance Call
16. Bad Boy
17. Got My Mojo Working
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/353726/421d06d450291d9f77ac3ffa48eb33a8.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!