Limitowane edycje winyli specjalnie na RSD Black Friday 2021

Kolekcjonerskie wydania winyli artystów takich jak Carole King, The Jimi Hendrix Experience, John Legend, Leonard Cohen, Maxwell, Miles Davis oraz Ozzy Osbourne już 26 listopada!

Legacy Recordings oraz Sony Music Entertainment ogłaszają oficjalną listę 12-calowych winyli, które zostałt wyprodukowane specjalnie na tegoroczną edycję Record Store Day Black Friday.
Record Store Day to coroczne wydarzenie, które zostało zainaugurowane w 2007 roku. Od tamtej pory zrzesza prawie 1400 niezależnych sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych i tysiące podobnych na całym świecie.
Aktualnie w polskiej edycji akcji bierze udział około 30 punktów sprzedaży. Inicjatywa gromadzi kolekcjonerów fizycznych nośników z muzyką. Najwięksi artyści specjalnie publikują limitowane edycje swoich płyt, które są dostępne wyłącznie za pośrednictwem sklepów, które partycypują w Record Store Day.
Lista tytułów, które zostaną wydane 26 listopada:
Leonard Cohen – Songs Of Love and Hate (50th Anniversary)
Leonard Cohen - Songs Of Love and Hate (50th Anniversary) Product Shot.jpg
Limitowana edycja z okazji 50. rocznicy premiery na białym, 180-gramowym winylu. Zawiera 8-stronicowy booklet wraz z tekstami piosenek. Audio zostało zremasterowane z oryginalnego wydania.
Strona A
1. Avalanche
2. Last Year’s Man
3. Dress Rehearsal Rag
4. Diamonds in the Mine
Strona B
1. Love Calls You By Your Name
2. Famous Blue Raincoat
3. Sing Another Song, Boys
4. Joan of Arc
Carole King – Carole King In Concert – Live At The BBC 1971
Carole King - Carole King In Concert - Live At The BBC 1971 Product Shot.jpg
Po raz pierwszy na winylu. Album zarejestrowany podczas koncertu dla stacji radiowej BBC w 1971 roku, gdzie Carole King zagrała utwory ze swojego albumu „Tapestry”. Ze wsparciem członków bandu Jo Mama, którzy również brali udział w sesji nagraniowej do tego albumu.
Strona A
1. I Feel The Earth Move
2. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman
3. So Far Away
4. It’s Too Late
Strona B
1. Smackwater Jack
2. Way Over Yonder
3. Will You Love Me Tomorrow
4. Up On The Roof
John Legend – Once Again (15th Anniversary Edition)
John Legend - Once Again (15th Anniversary Edition) Product Shot.jpg
W tym roku mija 15 lat od premiery drugiego solowego albumu Johna Legenda. „Once Again” to płyta pełna r&b i soulowych kompozycji, zawiera przeboje „Save Room”, „P.D.A. (We Just Don’t Care)” oraz „King & Queen” z gościnnym udziałem Mary J. Blige. Podczas nagrywania materiału na „Once Again”, John współpracował z takimi artystami jak Kanye West, will. I. am, Raphael Saadiq, Craig Street, Sa-Ra, Eric Hudson, Devo Springsteen, Dave Tozer oraz Avenue.
LP 1
Strona A:
1. Save Room
2. Heaven
3. Stereo
4. Show Me
Strona B:
1. Each Day Gets Better
2. King & Queen
3. P.D.A. (We Just Don’t Care)
4. Slow Dance
LP 2
Strona A:
1. Again
2. Maxine
3. Where Did My Baby Go
Strona B:
1. Maxine’s Interlude
2. Another Again
3. Coming Home
Maxwell – Now
Maxwell – Now.jpg
„Now” to pierwszy album Maxwella, który zdobył szczyt amerykańskiej listy Billboard 200, sprzedając w pierwszym tygodniu od premiery ponad 296 tysięcy egzemplarzy i pokrył się platyną. To właśnie z tej płyty pochodzą takie utwory jak „Get To Know Ya”, „Lifetime” oraz „This Woman’s Work”. Świętując 20 lat od premiery, zostanie on wydany na brązowym winylu, zawierającym 12-stronicowy booklet z wcześniej niewydanymi zdjęciami.
Strona A
1. Get To Know Ya
2. Lifetime
3. W/As My Girl
4. Changed
5. NoOne
6. For Lovers Only
Strona B
1. Temporary Nite
2. Silently
3. Symptom Unknown
4. This Woman’s Work
5. Now/At The Party
Miles Davis – Live-Evil
Miles Davis - Live-Evil Product Shot.jpg
Ciężko uwierzyć, ale album Milesa Davisa „Live-Evil” obchodzi w listopadzie 50-te urodziny. Ten jazzowy klasyk wydany na podwójnym winylu zawiera prawie 100 minut rytmicznych nagrań. Zostały one zarejestrowane podczas legendarnego koncertu, który odbył się w 1970 roku w Waszyngtonie. Podczas tego specjalnego wydarzenia na scenie poza Milesem Davisem pojawili się Gary Bartz, John McLaughlin, Keith Jarrett, Michael Henderson, Jack DeJohnette oraz Airto Moreira. Autorem ilustracji na okładce albumu jest Mati Klarwein.
LP 1
Strona A
1. Sivad
2. Little Church
3. Medley: Gemini/Double Image
Strona B
1. What I Say
2. Nem Um Talvez
LP 2
Strona A
1. Selim
2. Funk Tonk
Strona B
1. Inamorata and Narration by Conrad Roberts
Ozzy Osbourne – No More Tears
Ozzy Osbourne - No More Tears.jpg
Po raz pierwszy na winylu typu picture disc! Uważany za jeden z najbardziej udanych i popularnych albumów Ozzy’ego Osbourna. „No More Tears” to szósta solowa płyta, która została wydana 30 lat temu, we wrześniu 1991 roku. Zawiera 4 utwory, które powstały we współpracy z Lemmym Kilmisterem z Motörhead. Z płyty pochodzą takie hity jak „No More Tears”, „Mama, I’m Coming Home” oraz „I Don’t Want to Change the World”, za ostatni utwór Ozzy otrzymał nagrodę Grammy. W samych Stanach Zjednoczonych album pokrył się poczwórną platyną, pozostając do dziś jednym z najlepiej sprzedających się krążków w jego karierze, tuż obok przełomowego solowego debiutu – „Blizzard of Ozz”.
Strona A
1. Mr. Tinkertrain
2. I Don’t Want to Chance the World
3. Mama, I’m Coming Home
4. Desire
5. No More Tears
Strona B
1. S.I.N.
2. Hellraiser
3. Time After Time
4. Zombie Stomp
5. A.V.H.
6. Road to Nowhere
The Jimi Hendrix Experience – Paris 67
The Jimi Hendrix Experience - Paris 67 Product Shot.jpg
Materiał zarejestrowany 9 października 1967 roku w legendarnej sali koncertowej Olympia w Paryżu. Był to spektakularny powrót zespołu The Jimi Hendrix Experience we Francji po 12 miesiącach od ich debiutu.
Strona A
1. Stone Free
2. Hey Joe
3. Fire
4. Catfish Blues
Strona B
1. Rock Me Baby
2. Red House
3. Purple Haze
4. Wild Thing
Lista sklepów, które biorą udział w Record Store Day 2021 w Polsce dostępna jest tutaj: https://recordstoredaypolska.com/sklepy
Więcej informacji na temat Record Store Day 2021: https://recordstoredaypolska.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *