The Best of Będzie Głośno! – winyl

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i radiowa Czwórka prezentują album winylowy „The Best of Będzie Głośno!”, którego premiera odbyła się 8 października.

Winylowy prezent na pięciolecie!

8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.

Od pięciu lat w audycjach Będzie Głośno! i Lista Przebojów Będzie Głośno! pojawiają się młodzi, niezależni twórcy i wykonawcy, prezentujący szerokie spektrum muzycznych poszukiwań,  począwszy od nagrań oszczędnych minimalistyczne, po aranżacyjnie niezwykle bogate,  z gatunkowym wachlarzem propozycji od spokojnych ballad, przez rockowe granie, funk i ska, po pop, rap oraz muzyczne eksperymenty. Od czterech lat ci młodzi artyści, oprócz możliwości osobistego zaprezentowania swych nagrań na antenie Czwórki i rozmowy w audycji Będzie Głośno!, dostają szansę debiutu płytowego, poprzez udział w ocenianym przez Czwórkowe jury konkursie Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO.

 

 

 

 

 

 

W ten sposób za pośrednictwem Agencji Muzycznej Polskiego Radia swoje płyty wydali już laureaci konkursu z lat 2017-2020: Ms.Obsession, Marta Zalewska, Sara Kordowska i zespół MYASTA.

Od trzech lat Damian Sikorski, autor audycji Będzie Głośno! i pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO, wraz z jurorami, wybiera spośród nagrań uczestników każdej edycji najciekawsze, warte zapamiętania utwory i w ten sposób powstały kompilacyjne płyty „Będzie głośno!” oznaczone kolejnymi numerami vol 1, vol 2, i vol 3.

To oczywiste, że każdy okrągły jubileusz wymaga specjalnego uhonorowania. Takim prezentem, sprawionym przez Czwórkę Polskiego Radia swoim słuchaczom, jest wydawana właśnie na winylu płyta.

Tym razem Damian Sikorski podjął się zadania prawdziwie karkołomnego, wybierając po jednym utworze każdego z czterech zwycięzców i dodatkowo siedem innych nagrań ze wszystkich lat, które znalazły się na stronach A i B jubileuszowego, kolekcjonerskiego wydawnictwa na płycie winylowej. To naprawdę trudne zadanie dokonać wyboru spośród wykonawców tak różnej muzycznie proweniencji, ale końcowy efekt pozwala spokojnie myśleć o przyszłości polskiej sceny.

Tymczasem już za miesiąc, oczywiście za pośrednictwem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukaże się płyta laureatki tegorocznego konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO. Wszystkich kolejnych chętnych informujemy, że następna edycja konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO! wystartuje wiosną przyszłego roku.

Partnerami konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO, a co za tym idzie i powstających w wyniku konkursu wydawnictw są Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Artystów Wykonawców STOART.

Smartlink: https:// The Best Of Będzie Głośno by Various Artists (backl.ink)

Tracklista:

Strona A:

 1. Spajku/Dziunek – Koniec w line-upie remix
 2. Szpilersi – Boom Bangers
 3. Ms. Obsession – Tabu
 4. Tony White – Tak jak chciałem
 5. Jacob Flâneur – Cappuccino
 6. N132N4NY – Dzwonek

Strona B:

 1. Marta Zalewska – Więcej
 2. Myasta – Tańcz
 3. Dżentelmenels – Światło
 4. Sara Kordowska – Dom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)
 5. Lampky – Dym, dym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!