Matt Dusk, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny feat. Natalia Kukulska w utworze That’s Life / Żyć Tak

Pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu, utwór ‘One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę’ to był dopiero początek współpracy z Natalią Kukulska, bowiem Matt zaśpiewał piosenkę na kolejną płytę artystki, a następnie poprosił ją o napisanie polskiego tekstu do piosenki “That’s Life”.

Szukałem piosenki, która pokazywałaby nasze życiowe zmagania, upadek, podnoszenie się i zaczynanie wszystkiego od nowa” – mówi Dusk. “Pandemia była i nadal jest wyzwaniem dla wielu.  Chciałem nagrać utwór, który zasygnalizowałaby jej koniec.  Z wiekiem zdałem sobie sprawę, że wszystkie smutki i frustracje z czasem przemijają i kiedy powstaniemy z popiołów pandemii, będzie to piosenka, którą będę mógł zaśpiewać na scenie z przekonaniem, że nadszedł nowy początek i będziemy szli naprzód.”

Dusk nie byłby jednak sobą, gdyby zaśpiewał ten utwór sam. “Sinatra i wokaliści działający w ubiegłym stuleciu, mieli silne poczucie wspólnoty i często razem występowali, to dlatego wciąż wspominamy ‘The Rat Pack’”.  Do zespołu, który tworzyli Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr, na przestrzeni lat często dołączali inni artyści.  “Co by było, gdybym mógł zebrać gwiazdorską obsadę wokalistów, którzy kochają tę muzykę i mogliby razem zaśpiewać, jednocześnie bawiąc się i celebrując to, o co w tej muzyce chodzi“.

I tak, rozpoczęła się ciężka praca.  Kiedy Natalia napisała polski tekst, Matt zapytał, czy dołączyłaby i również zaśpiewała w tym utworze.  “Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów nagrania Sinatry było zawołanie i odpowiedź między ‘that’s life’ Franka, a kobiecymi wokalami B.J. Baker, Gwen Johnson i Jackie Ward. Chciałem mieć to samo, a Natalia i ja mieliśmy już ten vibe z ‘One Note Samba’

Na tym jednak nie koniec. “Z Kubą Badachem dogadywaliśmy się świetnie, kiedy nagrywaliśmy ‘Learning The Blues’ na poprzedni album.  Od lat nie słyszałem takiego głosuJest niesamowitym artystą, a do tego też fajnym facetem, z którym bardzo lubię przebywać.  Autentyczny i prawdziwy.  Potrzebowaliśmy uzupełnić trio, więc skontaktowałem się z Andrzejem Piasecznym – dobrze wygląda, jest czarujący i ma świetny głos, jest idealnym dopełnieniem grupy. I to jest to, na co czekałem… skład, który oddaje hołd przeszłości, do tego każdy z nas ma swój własny artystyczny charakter.”

We wrześniu Dusk, Badach & Piaseczny nagrali razem teledysk… “Było dużo śmiechu, przybijania piątek i whisky… naprawdę poczułem, że możemy być nowymi „TRZEMA AMIGOS” (nawiązanie do filmu z 1986 roku ze Stevem Martinem, Chevym Chase’em i Martinem Shortem). “Po prostu świetnie się bawiliśmy, odnajdując w sobie nawzajem pozytywną energię, uciekając od trudności i bolączek ostatnich 2 lat“.

Utwór jest zapowiedzią albumu ‘’Sinatra with Matt Dusk vol.2’’, którego premiera zaplanowana jest na 22 października.

Album dostępny jest w przedsprzedaży:  

kulturalnysklep.pl: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99177-Sinatra-with-Matt-Dusk-vol-2.html?query_id=1

empik.com: https://www.empik.com/sinatra-with-matt-dusk-vol-2-dusk-matt,p1283274799,muzyka-p

pre-save: https://agoramuzyka.ffm.to/MattDuskSinatra2

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu Sinatra, Matt Dusk powraca z jego kontynuacją – Sinatra Vol. 2, po raz kolejny zapraszając do współpracy polskich wykonawców.

Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego, “Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków.  Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku.”  I tak też zrobił. Na płycie usłyszymy Natalię Kukulską, Kubę Badacha, Andrzeja Piasecznego oraz…Ewę Bem!

Płyta była gotowa, gdy coś się wydarzyło.  “Znajoma wysłała mi link do tegorocznego festiwalu w Sopocie i usłyszałem, ten głos… To był głos Ewy Bem. Wyszukałem w sieci i posłuchałem jej nagrań – prawdziwa dama jazzu.  Zobaczymy, czy uda nam się zaprosić Ewę na płytę” – śmieje się Dusk. I udało się. Ewa Bem przyjęła zaproszenie, po kilku wymianach korespondencji na temat repertuaru, stanęło na „Fly Me To The Moon”.

Nieczęsto ma się okazję nagrywać z wokalistką, która jest na scenie już od kilkudziesięciu lat, a co dopiero z kimś tak utalentowanym i prestiżowym jak Ewa Bem.  To było cudowne doświadczenie, ona jest taką ciepłą osobą. Fantastyczna energia! Tak się śpiewa jazz!

Przyszłość przeszłości jest w dobrych rękach.  Album to wizytówka artystów, którzy z pasją niosą pochodnię do przodu!

Matt Dusk sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.

Lista utworów:

1. That’s Life / Żyć tak with Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska

2. One Note Samba / Samba na jedną nutę with Natalia Kukulska

3. All Or Nothing At All

4. Pennies From Heaven

5. I’ve Got The World On A String

6. Where Or When

7. My Kind Of Town

8. More

9. In The Wee Small Hours Of The Morning

10. I Get A Kick Out Of You

BONUS  

11. Fly Me To The Moon with Ewa Bem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!