Karolina Lizer laureatką Grand Prix I Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton!

16.10 w Warszawie, w Centrum Promocji Kultury odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton. Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury w składzie: Piotr Bakal, Krzysztof Dzikowski, Mieczysław Jurecki, Ryszard Poznakowski, Sławomir Wierzcholski i Jerzy Mamcarz – przewodniczący, wybrało 21 wykonawców, którzy zaprezentowali swoje utwory podczas koncertu. Grand Prix Festiwalu zdobyła Karolina Lizer za utwór „Tango Bar”, sł. Tomasz Kordeusz, muz. Wojciech Zieliński!

Laureatka wraz z innymi wyróżnionym wystąpi 23. Października na Galowym Koncercie Laureatów w Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

I Festiwal Polskiej Piosenki “KRYSZTAŁOWY KAMERTON” 2021 zorganizowany został z inicjatywy Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Celem Festiwalu jest wyłonienie utworów artystycznych wspierających tzw. „piosenkę środka”. Promocja twórców i wykonawców, dla których dobry tekst, adekwatna muzyka, ciekawa harmonia są istotne w dziele tworzenia oraz prezentacja premierowych utworów spełniających te kryteria. Nagroda “KRYSZTAŁOWY KAMERTON” powróciła też na Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu jako nagroda za najlepszy utwór zaprezentowany w ramach koncertu „PREMIERY”. W tym roku otrzymał ją Krystian Ochman za wykonanie i współautorstwo pieśni pt. „Prometeusz”.

 

O Karolinie Lizer….

Absolwentka szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autor- skiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem (https://youtu.be/_RdtRIzFEh4). Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”. Brała udział w 37. koncercie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, który był emitowany na żywo w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Pisze, tłumaczy i komponuje własne piosenki.

 • Finalistka konkursu Debiuty na 57 KFPP w Opolu 2020
 • I wyróżnienie w 7. odcinku programu “Szansa na Sukces Opole 2020” z piosenką “Kiedy znów zakwitną białe bzy”
 • Grand Prix na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego 2013
 • l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego Pochodzenia
 • III nagroda na 56. Studenckim Festiwalu Piosenki

w Krakowie

 • II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”
 • Główna nagroda wykonawcza im. Bogdana Krawca na 32. Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
 • III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory
 • Nagroda ZASP za najlepszą interpretację Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”
 • Nagroda Sitko Nadziei na 28. Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
 • Wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”
 • Wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie
 • Grand Prix 1. Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton w 2021 r.

Facebook: https://www.facebook.com/karolinalizermusic

Instagram: https://www.instagram.com/karolinalizer/

Spotify: https://spoti.fi/3qZvfxv

YouTube: https://www.youtube.com/c/KarolinaLizer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!