Polski Top Radia 357 z akcją pomocy Ukrainie

Polski Top Radia 357 z akcją pomocy Ukrainie
 
  • Polski Top Radia 357 to 12-godzinna audycja nadawana tylko raz w roku
  • W jej trakcie prezentowane są najważniejsze polskie utwory wszech czasów, wybrane przez społeczność 43 tysięcy Patronów Radia 357
  • W tej edycji zagłosowała rekordowa liczba Patronów – prawie 13 000 osób. Oddali ponad 700 000 głosów
  • Ponad 100 utworów z największą liczbą głosów zostanie zaprezentowanych na antenie Radia 357 3 maja 2022 r. w godz. 9:00 – 21:00
  • Podczas Topu odbędzie się kolejna odsłona akcji pomocy Ukrainie. Tym razem radio przekaże Polskiej Misji Medycznej równowartość miesięcznego wsparcia od każdego nowego Patrona, który zostanie nim w trakcie audycji 
  • Podczas audycji na żywo wystąpią: Blenders, Rita Pax, Natalia Przybysz, Barbara Wrońska i Voo Voo
  • Koncerty i finał audycji będzie można śledzić na żywo dzięki transmisji video – na Facebooku, YouTube i Patronite
  • Polski Top Radia 357 poprowadzą: Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski
  • Podczas Topu startuje sprzedaż limitowanej serii Saszetek 357

Rekordowe zainteresowanie głosowaniem
To już drugie wydanie Polskiego Topu Radia 357, natomiast pierwsze, które zostało wyłonione w głosowaniu online. Trwało ono od 1 do 28 kwietnia – w tym czasie 12 791 osób oddało ponad 700 tysięcy głosów na prawie 1000 utworów.
– Tym samym przebiliśmy wynik z poprzedniego Topu. I to aż o 1200 głosujących. Bardzo nas to cieszy. Top to przede wszystkim zabawa, ale też ważny plebiscyt. Kilkanaście tysięcy osób angażuje się, by wspólnie tworzyć pewien kanon polskiej muzyki – tej starszej, tej nowszej. Nie znam drugiego zestawienia tworzonego przez tak silną społeczność – wyjaśnia Piotr Stelmach koordynujący pracę redakcji muzycznej w Radiu 357.
Patroni Na Topie pomagają Ukrainie
Podczas Topu radio będzie kontynuowało akcję pomocy ukraińskiej służbie zdrowia rozpoczętą w marcu. Tym razem podzieli się wsparciem otrzymanym od nowych Patronów.
 – Top w tym roku organizujemy w trudnym czasie. Długo zastanawialiśmy się czy i jak to zrobić. Ale uznaliśmy, że muzyka w tych najtrudniejszych chwilach potrafiła jednoczyć ludzi, dodawać im otuchy oraz odwagi i nieść ważne przesłanie. Było jednak jasne, że to spotkanie trzeba połączyć też z konkretną pomocą. W marcu wspólnie z Polską Misją Medyczną zapoczątkowaliśmy akcję wsparcia dla Ukrainy. Od początku myśleliśmy o tym, by była długoterminowa. Teraz będzie okazja pokazać jej nowy wymiar. Przekażemy na pomoc medyczną Ukrainie równowartość miesięcznego wsparcia zadeklarowanego przez  każdego nowego Patrona – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes Radia 357.
W pomoc Ukrainie pod hasłem “Patroni Na Topie” można się włączyć przez cały dzień. – Nadajemy wyłącznie dzięki wsparciu Patronów. Top to moment, w którym spore grono słuchaczy decyduje się na rozpoczęcie patronatu. Stąd pomysł, by właśnie tego dnia w ten sposób pomóc Ukrainie. Chcemy dzielić się dobrem, które sami otrzymujemy – dodaje Paweł Sołtys.
Podczas Topu – 5 występów na żywo
W trakcie audycji odbędzie się 5 występów na żywo, transmitowanych na antenie:
9:45 – Blenders
11:40 – Rita Pax
14:40 – Natalia Przybysz
17:40 – Barbara Wrońska
20:20 – Voo Voo
Wszystkie koncerty oraz 3-godzinny finał Topu będą transmitowane także w formie video w serwisach Facebook, YouTube i Patronite.
Po zakończeniu Polskiego Topu Radio 357 wyemituje selekcję polskich utworów “Muzyczny Salon Lexusa”, który poprowadzi Piotr Stelmach. Dzień zakończy “Nosowska czy Grechuta?”, czyli muzyczny “pojedynek”, w którym spotkają się Marta Kula i Daniel Wyszogrodzki.
Premiera w Box 357
Równocześnie z Topem w Box 357 rozpocznie się przedsprzedaż najnowszej propozycji dla słuchaczy – Saszetek 357. Zostały przygotowane we współpracy z marką Maremi Design.
– Box to nasz autorski koncept. Oferujemy produkty bardzo wysokiej jakości, przygotowane z polskimi producentami. Zawsze w krótkich seriach i tylko w formie przedsprzedaży. W danym momencie dostępny jest tylko jeden przedmiot. A to co będzie następne jest zawsze niespodzianką – wyjaśnia Julia Kohman, kierująca obszarami sprzedaży i marketingu.
Saszetki 357 powstają w warszawskich pracowniach, przy współpracy z małymi szwalniami. Każda posiada specjalną podszewkę wg projektu Hugmun Studio. Całość jest trwała, wodoodporna i zaprojektowana tak, by wykorzystać każdy skrawek tkaniny. Przedsprzedaż ruszy 3 maja o godz. 9:00 na stronie box.Radio357.pl.
Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 jest Lexus.
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Justyna Mączka, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.
Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 7000 odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 8000 godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.
Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 43 000 Patronów przekazuje ponad 800 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. Można do nich dołączyć na stronie wspieram.Radio357.pl.
Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!