Jarboe oraz Jozef Van Wissem zagrają trzy koncerty w Polsce

Co-headlinerska trasa obejmie występy we Wrocławiu, w Warszawie oraz Poznaniu!

Polscy fani poznali Jarboe jeszcze w czasach komuny, gdy przyjechała do naszego kraju jako jeden z filarów legendy nowojorskiej awangardy, grupy Swans. Artystka do dziś wspomina te parę występów w latach 80., potem bywała u nas wielokrotnie i do Polski po prostu lubi wracać. Hipnotyzująca, tajemnicza i niezmiennie wspaniała na żywo.

Skąd możecie znać nazwisko Jozefa Van Wissema? Jeśli oglądaliście niesamowity film Jima Jarmuscha – “Tylko kochankowie przeżyją”, z pewnością zwróciliście uwagę na muzykę w obrazie. Soundtrack nagrodzono na festiwalu w Cannes, a jego współtwórcą jest nie kto inny, jak ten niesamowicie utalentowany Holender.

Jarboe oraz Jozef Van Wissem wystąpią w Polsce kolejno: 26 listopada we wrocławskim Starym Klasztorze, 27 listopada w warszawskim Niebie oraz 29 listopada w klubie Blue Note, w Poznaniu. Bilety kolekcjonerskie na koncerty będą dostępne już niebawem w Knock Out Music Store.


JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna:

Jarboe do dziś wspomina tych parę występów w naszym kraju w latach 80. Później bywała u nas wielokrotnie i do Polski lubi wracać. Niesamowicie śpiewa, potrafi grać na kilku instrumentach, uwielbia kolaboracje. Po odejściu ze Swans i rozstaniu z Girą Jarboe wydała kilkanaście płyt solowych oraz zaliczyła masę kolaboracji. Do historii muzyki przejdzie jej wspólna płyta z zespołem Neurosis. Stylistycznie Amerykanka porusza się po różnych odcieniach alternatywy i nie stroni też od ekstremalnego metalu, którego jest fanką. Rezyduje w Atlancie, dba o swoje ciało, trenuje, zdrowo się odżywia. Nigdy nie chciała mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Jarboe nigdy też nie ujawniła swojego wieku. Artystka pracowita, hipnotyzująca, tajemnicza i wspaniała na żywo.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

JOZEF VAN WISSEM (Holandia) minimal, muzyka klasyczna:

Urodzony w Maastricht, zamieszkały na nowojorskim Brooklynie. Jozef gra na lutni dość mroczną muzykę, która niekoniecznie kojarzona jest z tym instrumentem. Ceni wspomnianego Jarmuscha, z wzajemnością. Panowie dość regularnie współpracują. Na nagranej przez nich w 2012 roku płycie “The Mystery Of Heaven” wystąpiła gwiazda wspomnianego we wstępie filmu Jima, Tilda Swinton. Jozef Van Wissem to nie tylko muzyk, lecz również pedagog, który w nauczycielskim CV może sobie wpisać, chociażby Harvard. Żeby nie było do końca tak poważnie, Holendrowi zdarzyło się też napisać muzykę do gry komputerowej. Konkretnie do “Sims Medieval”.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

Wystąpi:
JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna
JOZEF VAN WISSEM (Holandia) minimal, muzyka klasyczna

Kiedy: 26 listopada (sobota) 2022
Gdzie: Wrocław @ Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 27 listopada (niedziela) 2022
Gdzie: Warszawa @ Niebo, ul. Nowy Świat 21
Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 29 listopada (wtorek) 2022
Gdzie: Poznań @ Blue Note, ul. Kościuszki 79
Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne już niebawem na:
SKLEP KNOCK OUT

Zapraszają
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!