Liam Gallagher wydał EPkę “Diamond In The Dark”

Liam Gallagher wydał nowy minialbum EPka “Diamond In The Dark” nawiązuje do płyty “C’MON YOU KNOW”

Trwające lato Liam Gallagher bez wątpienia może uznać za historyczne. Jego świetnie oceniany, trzeci album “C’MON YOU KNOW” poszybował od razu na 1. miejsce listy sprzedaży, rozchodząc się w 70 tysiącach egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Ponadto Liam dał dwa niezapomniane koncerty w Knebworth Park, sprzedawszy 170 tysięcy biletów w ciągu kilku minut.

Dobrą passę i wakacyjną energię Gallagher utrzymuje, wydając EP-kę “Diamond In The Dark”, która zawiera klasyczny utwór Johna Lennona “Bless You”. Numer, który już stał się faworytem fanów, właśnie debiutuje w wersji cyfrowej, po tym jak znalazł się na winylowej edycji deluxe płyty “C’MON YOU KNOW”.

Uznawana za jedną z najlepszych ballad Lennona, “Bless You” to przejmująca, jazzowa piosenka, która opisuje jego rozstanie z Yoko Ono. Utwór oryginalnie znalazł się na albumie “Walls and Bridges” z 1974 roku. Wersja Liama podkreśla uduchowiony charakter numeru, zwłaszcza dzięki zupełnie innemu stylowi wokalnemu niż ten, z którego muzyk z Manchesteru zasłynął.

Śpiewam to gładko i seksownie, bardzo w stylu Marvina Gaye’a. Bardzo miękko. Tak się dzieje, gdy nie pijesz nabiału i nie palisz. Stałem się Marvinem Gaye’em – opowiada Liam Gallagher.

EP-ka zawiera także studyjną wersję utworu “Diamond In The Dark”, który magazyn “Clash” opisał jako eksplozję podbitej feedbackiem arogancji, która ocieka surową siłą rock’n’rolla. W zestawie znalazła się także potwierdzająca charakter piosenki koncertowa wersja, zarejestrowana w Knebworth Park.

Sukces “C’MON YOU KNOW” oznacza, że Liam Gallagher ma teraz cztery solowe albumy na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Wcześniej były to “As You Were” (2017), “Why Me? Why Not” (2019) i “MTV Unplugged” (2020). Łącznie w trakcie blisko 30-letniej kariery solowej i zespołowej umieścił 12 płyt na najwyższej pozycji UK Official Album Chart.

3 września 2022 Gallagher pojawi się na stadionie Wembley i weźmie udział w koncercie Foo Fighters w hołdzie perkusiście amerykańskiej kapeli i przyjacielowi Liama, Taylorowi Hawkinsowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!