April Art prezentuje swój album POKERFACE po wspaniałej europejskiej trasie

April Art zamierza nie mniej niż napisać najlepszy album świata. Niemożliwy?
Zgodnie z mottem, teraz bardziej niż kiedykolwiek , uwolnili się muzycznie i stworzyli zupełnie nowy klimat zespołu. Nowa generacja niemieckiej muzyki rockowej, celebrowana występami dla legendarnego niemieckiego programu telewizyjnego Rockpalast i masowym nadawaniem w radiu poprzednich singli zespołu, jest gotowa podbić sceny i serca swoim nowym singlem Headline , kolejnym przedsmakiem albumu POKERFACE . Nadzwyczajnie zespołowi udało się dobrze wystartować podczas pandemii, która w dużym stopniu sparaliżowała cały biznes związany z muzyką na żywo i normalne codzienne życie zespołu.

„Co możesz zrobić, gdy życie stawia ci przeszkody? Twoja własna rzecz! – i jeszcze bardziej konsekwentny i zdeterminowany niż kiedykolwiek wcześniej!” to przesłanie albumu April Art. Zespół, podobnie jak prawie wszyscy w branży koncertowej (muzycznej), bardzo ucierpiał z powodu pandemii i jej skutków. Ale poddanie się nigdy nie było opcją dla April Art. Wiedzą dokładnie, co robią – i robią to z pasją i pozytywnym nastawieniem.
April Art oferuje nowoczesne, świeże, bezczelne podejście i daje odwagę, moc i optymizm – właśnie to, czego teraz potrzebuje świat. Pomimo różnych próśb ze strony wytwórni płytowych, April Art zamierza wydać swój album POKERFACE bez wytwórni. Efekt: ostre, ostre i melodyjne piosenki, pełne energii i pasji, 100% April Art. Frontwoman Lisa-Marie Watz podkreśla: „Piosenki są tworzone dla tu i teraz. Inni partnerzy tylko by nas spowolnili. Choć to trudne czasy, fani czekają na nową muzykę”.

Chociaż POKERFACE został wyprodukowany w całości we własnym studio, album można łatwo pomylić z importem z USA. A to może dlatego, że Ben Juelg, producent płyty i perkusista zespołu, jest mocno zaangażowany w produkcję. Oprócz perkusji prowadził również studio nagraniowe i pomógł stworzyć cały album w niecałe 4 miesiące. Rezultatem jest 12-utworowy, niezwykle wszechstronny zestaw tytułów, które leżą u podstaw solidnego fundamentu: Piękno i Bestia, ucieleśnione w jednej osobie przez liderkę Lisę, wspieraną przez gitarzystę Chrisa Bunnela, basistę Juliana Schuetze i perkusistę Bena Juelga. Razem ta trójka dostarcza instrumentalny brutalny piedestał dla ich wokalnej siły natury.

Każdy, kto widział April Art na żywo, wie, o co w tym wszystkim chodzi: zespół nie robi rzeczy połowicznie. Przez cały repertuar biegnie wspólny wątek – fantastyczny kobiecy głos o kilku obliczach, rockowa wokalistka z dużą ilością grunge’u i silnymi emocjami jednocześnie. Wszystko to jest połączone z grupą rytmiczną, która działa jak maszyna, niewiarygodnie nikczemnymi dźwiękami gitary i solówkami, które odwrócą twoją głowę oraz niezliczonymi sztuczkami elektronicznymi. April Art potrafi wyzwolić energię, która po prostu Cię powali.

Zespół właśnie po raz pierwszy dołączył do Dark Tranquility i Ensiferum w trasie podczas 12 koncertów we Francji i Hiszpanii oraz grał na wielu scenach w miastach od Barcelony po Paryż, a także na znanych niemieckich festiwalach, takich jak Blizzard i Rockharz czy międzynarodowych, m.in. Alcatraz Metal Festival w Belgii. Jeśli ich przegapiliście, wciąż istnieje możliwość zobaczenia występu April Art na żywo w 2022 roku – na uznanych festiwalach, a także podczas ich pierwszej trasy koncertowej tej jesieni.

Deluxe Edition POKERFACE ukaże się 30 września na winylu i CD.

Tracklist

1. POKERFACE
2. Change
3. Interlude: Manifest
4. Rising High
5. Sky Is The Limit
6. Warrior
7. My Way
8. Interlude: Leave It Behind
9. See The Light
10. Start Over
11. Interlude: Letters
12. Superhero
13. Try
14. Leave It Behind
15. Headline

Bądź na bieżąco i sprawdź więcej wiadomości i nowych dat z April Art za pośrednictwem ich kanałów w mediach społecznościowych i na https://www.aprilart.de .

FESTIWALE:

18.08.2022 – Skalny Zamek Open Air – Moravský Krumlov (Czechy)
19.08.2022 – Wild Motors & Beach Party – Gusow (Niemcy)
20.08.2022 – Rhein Rock Open Air – Monheim am Rhein (Niemcy)
02.09.2022 – Rock Im Wald – Malsch (Niemcy)
08.10.2022 – Rock um zu helfen – Freiberg (Niemcy)

POKERFACE – WYCIECZKA 2022:

30.09.2022 – Wilhelmshaven – Pumpwerk (Niemcy)
15.10.2022 – Kolonia – Club Volta (Niemcy)
22.10.2022 – Hamburg – HeadCrash (Niemcy)
23.10.2022 – Berlin – Maschinenhaus (Niemcy)
29.10.2022 – Aschaffenburg – Colos-Saal (Niemcy)
 

Kwietniowa sztuka online:

https://www.facebook.com/aprilartband
https://www.instagram.com/aprilartband/
https://www.youtube.com/user/APRILARTBAND

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!