FRANIO MUCHA: premiera albumu “Bakelit”!!

Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”. Płyta w wersji fizycznej ukazała się  nakładem wytwórni Seszele Records.W dystrybucji jest dostępna dzięki [PIAS]/[INTEGRAL].  Pierwszy krążek artysty od samego początku miał być popową płytą. Miał trafiać do ludzi. “Wybrałem więc paletę głupich emocji i stworzyłem 11 piosenek do których może pląsać ten dzieciak w każdym z nas. Tak aby mógł wyrzucić całą złość. Aby przetańczyć cały świat” – mówi Franio

Bakelit to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz luźnymi nawiązaniami do funku. “Album w swoim zamierzeniu miał być popową płytą, w takim ujęciu, że chciałem, aby trafił do ludzi. Wybrałem więc paletę prostych emocji i stworzyłem 11 piosenek do których może pląsać ten dzieciak w każdym z nas. Tak, aby mógł wyrzucić całą złość. Aby przetańczyć cały świat.”

Franio Mucha to 18 letni debiutant z Opola, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową. Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku. Jego debiutancki singiel Miś Mamona w pierwszym tygodniu wylądował na 13 miejscu Listy Piosenek Radia 357. Franio Mucha został w tym roku finalistą festiwalu FAMA. Artysta wystąpi również na tegorocznym festiwalu Great September.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!