BLUSZCZ zapowiada singlem “Darko” album “Nowy Pop”!!

Bluszcz powraca z nowym singlem!! “Darko” jest najnowszą zapowiedzią nowego albumu zespołu pt. “Nowy Pop”. Krążek ukaże się 21 października nakładem wytwórni Seszele Records. W dystrybucji cyfrowej płyta będzie dostępna dzięki [Integral] Distribution Service.  

“Darko” opowiada o potrzebie bliskości, w którym przebija się temat naiwności, banału oraz odniesień do klasycznego kina drogi.

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół gra muzykę czerpiącą z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80-tych i post-punku. Bluszcz zadebiutował albumem “Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Album został zarejestrowany w całości w domu. Bluszcz swój pierwszy koncert zagrał na OFF Festival w Katowicach. W 2018 roku duet otrzymał nominację od Gazeta Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii Muzyka, a także wystąpił m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany “W Naszych Domach”, za który otrzymał główną nagrodę WARTO przyznawaną przez Radio Wroclaw Kultura. W 2020 r. ukazał się ich ostatni krążek „KRESZ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!