Hozier o prawach aborcyjnych

Hozier prezentuje nowy utwór zainspirowany zmianami w prawach aborcyjnych w Stanach. „Swan Upon Leda” jest już dostępne w serwisach cyfrowych.

To pierwszy utwór Hoziera od czasu albumu „Wasteland, Baby!” i wielkim radiowym hicie „Tell It To My Heart” z Meduzą.

– Egipska dziennikarka i pisarka Mona Eltahawy określiła kiedyś globalne systemy, które kontrolują kobiety i zagrażają im, jako „najstarszą formę okupacji”. Odkąd usłyszałem jej przemowę w Dublinie, chciałem zgłębić tę myśl w utworze.
Napisałem „Swan Upon Leda” rok temu w Irlandii, a ostatnio nagrałem go z producentką Jenn Decilveo. Pracowaliśmy nad nim w studio, kiedy pojawiły się wieści o uchyleniu sprawy Roe v. Wade. Poczułem, że to okazja do okazania solidarności.
Protesty w Iranie po raz kolejny przypominają nam, że progresywizm jest globalnym ruchem. Ostatni brak poszanowania wolności obywatelskiej i praw człowieka nie zna granic, i — podobnie jak wszelkie akty kontroli, przemocy i wszelkiej formy okupacji — ich spuścizna może być ogromna zarówno w sferze osobistej, jak i politycznej.
Ze wszystkich piosenek pochodzących z „Unreal Unearth”, w obecnym klimacie chciałem zaoferować „Swan Upon Leda”. Przekażę cegiełkę na rzecz Mayday, AidAccess i Plan C, organizacji działających na rzecz zapewnienia kobietom i ciężarnym bezpiecznego dostępu do reprodukcyjnej opieki zdrowotnej. Udostępnię też linki, gdzie możecie przeczytać o ich pracy i wesprzeć ich finansowo, jeśli tylko jesteście w stanie to zrobić. –
Dziękuję, kocham i solidaryzuję się, Andrew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!