INSEKT ZAPOWIADA SAJGON

W piątek (25.11) o godzinie 17:00 na oficjalnym kanale YouTube zespołu Insekt pojawił się premierowo teledysk do utworu „Sajgon”, promującego drugi długogrający krążek kapeli. Tego samego dnia singiel zagości także na popularnych serwisach streamingowych.

„Sajgon” jest dostępny do pobrania w formacie WAV pod linkiem: https://bit.ly/SAJGON_PRESSPACK. Uprzejmie prosimy o zachowanie poufności i niepublikowanie udostępnionego linku.

Piosenka jest swoistym protest songiem kierującym swoje działa przeciwko przywarom współczesnego świata. W ogniu krytyki znajduje się tu m.in. popkultura lansująca bezwartościowe treści i nierzadko zakrzywiająca rzeczywistość, a także władza ograniczająca wolność, niosąca coraz więcej podziałów i ograniczeń. Numer nawołuje do świadomego sprzeciwu i walki o szeroko rozumianą wolność.

„Media sugerują nam, że prawdziwe życie wygląda jak ckliwy ulepek serwowany na co dzień w reality show i operach mydlanych”, tłumaczy Przemysław Robal” Sobiela, wokalista kapeli. „Rzeczywistość wyłaniająca się z kolorowych reklam czy zdjęć zakrytych filtrami wytwarza sztuczną potrzebę dążenia do szczęścia, które przecież na co dzień jest znacznie bliżej, niż mogłoby się wydawać. Powinniśmy cieszyć się z tego, co mamy, jacy jesteśmy, jak wyglądamy. Docenić czas spędzony z bliskimi zamiast pogrążania się w korporacyjnym wyścigu szczurów i spirali wszechobecnego materializmu. „Sajgon” to także sprzeciw przeciwko dyktowaniu nam przez władzę, czym jest lub powinna być miłość, kogo możemy lub powinniśmy kochać. Sami wiemy najlepiej, co i kto jest nam do szczęścia potrzebny i nikt nie powinien nami na tym polu dyrygować nie ma na to naszej zgody.

Teledysk spina tematykę poruszaną w tekście spójną klamrą, ponieważ w bezpośredni sposób nawiązuje do problemu ograniczania wolności w tym wypadku między innymi wolności słowa przez państwo policyjne. Przedstawia on bowiem historię aresztowania i brutalnego przesłuchania członków zespołu przez organy ścigania chwilę po premierze utworu „Sajgon”, który w fabule klipu okazał się niewygodny dla rządzących ze względu na swój
anarchistyczny ton. Za produkcję klipu odpowiedzialny jest Krzysztof Szajda, z którym zespół współpracował już przy produkcji obrazu do utworu „Maska”.

INSEKT to śląskie trio, aktywnie występujące i tworzące już blisko 12 lat. Zespół odważnie eksploruje muzyczne rewiry, meandrując w swoich kompozycjach między rockiem lat ’90, bujającym grungem i hałaśliwym punkiem. Nie brak tu także gitarowych solówek z heavy metalowym pazurem i melodyjnych riffów zagłębiających się w spokojniejszą stronę rocka alternatywnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!