Nowy singiel zespołu NoVela

10 lutego 2023 odbyła się premiera najnowszego singla zespołu NoVela.
Utwór „Co mi to da” to dynamiczna piosenka o niezobowiązującej, lżejszej tematyce dotyczącej rozważań jak bardzo potrzebne jest nam coś, czego pragniemy i czy warto się tym przesadnie przejmować. Autorem kompozycji jest Jan Niedzielski, a tekst i linie wokalne napisała Dominika Dmowska. W nagraniach wzięli udział pozostali członkowie zespołu, a także gościnnie Michał Wojtas (instrumenty klawiszowe, sample). Za produkcję, miks oraz mastering odpowiadają Magda i Robert Srzedniccy ze Studia Serakos. W dniu premiery singla został także zaprezentowany wideoklip do utworu.

Utwór „Co mi to da” jest pierwszym singlem wydanym przez zespół w 2023 roku, po pozytywnie przyjętej balladzie „Chwilę ciebie mam”. Warstwa muzyczna piosenki konsekwentnie opiera się na łączeniu tradycyjnych rozwiązań z nowymi, co daje ciekawe brzmienie całości. Wyeksponowana sekcja sprawia, że utwór utrzymany jest w tanecznym klimacie, przy czym nadal odczuwalny jest tutaj funkowy groove.

NoVela to warszawski zespół założony w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Grupa ma na koncie m.in. współpracę ze znanymi twórcami piosenek: Markiem Kościkiewiczem i Markiem Dutkiewiczem. Wydała także dwie płyty „39:54” i „18 łez”.

 

Muzyka, którą tworzy NoVela, to brzmieniowe połączenie POP-FUNK-ROCK podszyte duchem lat 80. i 90., ale zaaranżowane i brzmiące współcześnie. Muzycy NoVeli śmiało i umiejętnie czerpią także z innych gatunków, tworząc i wydając regularnie nowe single.

Proces tworzenia autorskiej muzyki ułatwiło wykształcenie muzyczne oraz bogate doświadczenie poszczególnych członków zespołu. Zdobywali oni obycie sceniczne podczas licznych samodzielnych tras i koncertów w kraju, począwszy od roku 2009, grając w takich zespołach, jak Votum i Dianoya, oraz supportowych, m.in. przed Iron Butterfly i Terry Bozzio & Stick Men. Poszczególnym muzykom nie są też obce występy i trasy zagraniczne w ramach wyżej wymienionych projektów, zarówno jako samodzielne zespoły, jak i supporty (np. dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013–2016).

SKŁAD ZESPOŁU NOVELA:

Dominika Dmowska – wokal

Jan Niedzielski – gitary

Bartosz Turkowski – bas

Dawid Artyszuk – perkusja, sampler

Ambasadorowie projektu New Talents Generation to: Andrzej Jagodziński, Marek Kościkiewicz, Paweł Kaczmarczyk, Marek Piekarczyk i Piotr Iwicki:
Autor zdjęcia – Maciej Świąder.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!