Premiera singla CZESŁAW NIEMEN “Nim przyjdzie wiosna”

3 marca gratka dla fanów Czesława Niemena! W przestrzeni cyfrowej pojawi się pierwszy z  ponad czterdziestu nagrań studyjnych i koncertowych Artysty – ballada Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”, do tekstu Jarosława Iwaszkiewicza

W tej wersji niekwestionowany przebój Niemena został zarejestrowany w Sopocie, podczas koncertów III Międzynarodowego Festiwalu Interwizji (a zarazem 19 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki), w roku 1979.  Wykonując piosenkę „Nim przyjdzie wiosna” z zespołem, w którym na gitarze grał Maciej Radziejewski, na basie Jerzy Dziemski i Maciej Czaj na perkusji,  Czesław Niemen wygrał konkurs.

 

Na 14 kwietnia 2023 zaplanowano premierę w serwisach streamingowych wszystkich utworów z albumu „Pamiętam ten dzień”. Wówczas w sprzedaży pojawi się też wznowienie wydawnictwa w formie tradycyjnej, na płytach CD. Pierwsza edycja pokryła się platyną a płyta od wielu lat praktycznie jest nie do zdobycia na rynku.

Singiel: „Nim przyjdzie wiosna”

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

muz. Czesław Niemen;  sł. Jarosław Iwaszkiewicz;

Zespół w składzie:
Maciej Czaj – perkusja, Maciej Radziejewski – gitara, Jerzy Dziemski – gitara basowa, Czesław Niemen – instrumenty klawiszowe i programowanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!