Premiera, jakiej jeszcze nie było: “Wilczełyko”. Dawne pieśni pogrzebowe zabrzmią na nowo

Właśnie ukazał się premierowy materiał projektu “Wilczełyko”!

Dawne ludowe pieśni pogrzebowe, melodie starsze niż czas i historia, uczucia które towarzyszą ludzkości od zawsze. To inspiracje muzycznego projektu, w którym spotkały się 3 pokolenia artystów. “Wilczełyko” to zapis wyjątkowego spotkania, podczas którego zaaranżowano na nowo stare pieśni żałobne. Właśnie ukazał się album projektu.

Na płycie można usłyszeć nietypowe dla tej muzyki instrumenty: bałałajki (basowa i tenorowa), bouzouki, mandolinę, indyjski bulbul tarang, nie wspominając już o instrumentarium charakterystycznym dla muzyki metalowej. Tworzywem płyty są przede wszystkim polskie ludowe pieśni żałobne, ale na płycie pojawiła się także jedna pochodząca z Ukrainy.

Serdecznie zapraszamy do posłuchania płyty i przekazania informacji o niej dalej! W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Wydawcą albumu jest Musica Tenebris. Płyta dostępna jest w wersji cyfrowej oraz limitowanym nakładzie CD:
https://musica-tenebris.bandcamp.com/album/wilcze-yko

3 teledyski promujące album:

Social media:
https://www.facebook.com/Wilczelyko.oficjalnie
https://www.instagram.com/musica.tenebris/

W “Wilczełyku” udział wzięli:
Błażej Grygiel – pomysłodawca, producent muzyczny i autor aranżacji.

Anna Osmakowicz – wokalistka i trenerka wokalna, która oprócz nieskończonych pokładów entuzjazmu i ciepła wniosła do projektu ponad 30 lat doświadczenia na scenach Polski, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Rosji, Azerbejdżanu, Japonii, Chin, Grecji, Węgier, Brazylii i Izraela.

Marta Różańska – śpiewa utwory popowe i ludowe, gra na gitarze. Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Jakub Lachowski – zafascynowany ludową muzyką Polski i Rosji. Jego talent doceniono między innymi na scenach Warszawy, Sankt Petersburga, Kaliningradu i Moskwy.

Klaudia Abramowicz – uzdolniona jazzowa wokalistka, zbierająca doświadczenie i świetne recenzje na scenach Polski i USA

Maria Rudnicka – nestorka naszego projektu, której głos usłyszeć można w ostatnim utworze na płycie, oraz zobaczyć ją w pierwszym teledysku: “Oto jak rychło”. Duchowa patronka projektu.

Oprawę graficzną przygotowuje Iwona „Evil Yvonne” Koźlarzewska, artystka tatuażu znana w całej Europie z wyjątkowego łączenia stylu neotradycyjnego z wpływami estetyki słowiańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!