WESTERMAN prezentuje kolejny zwiastun nowego krążek “An Inbuilt Fault”!!!

Westerman powraca, by podzielić się nowym singlem “Take” z nadchodzącego albumu „An Inbuilt Fault”, który ukaże się 5 maja nakładem Partisan/Play It Again Sam. Utworowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Edwina Burdisa.

“An Inbuilt Fault” zawiera najbardziej  śmiały i nieświadomy songwriting w karierze Westermana z muzyką, która jest cięższa i bardziej odważna sonicznie niż poprzednie wydawnictwa artysty. Westerman najpierw pracował solo w okresie izolacji we Włoszech w 2020 i 2021 r., ale przypadkowe spotkanie z Jamesem Krivchenią z Big Thief na koncercie w Londynie wszystko zmieniło. Westerman zaryzykował i nawiązał współpracę z perkusistą oraz ekipą współpracowników z Los Angeles. Dema z Włoch stały się punktami startowymi dla jamów, które w pomysłowo zmontowanych formach popchnęły piosenki w nowe sfery. Efektem jest własna mini opowieść o byciu w kryzysie, zszyta z porozrywanych fragmentów piosenek i spontanicznych momentów muzycznych egzorcyzmów, które łączą się w jedną historię, nabierającą wyraźniejszych kształtów przy kolejnych odsłuchach.

Westerman ujawnił również okładkę albumu, której autorem jest znany nowojorski grafik i ilustrator Bráulio Amado, z którym Westerman nawiązał wieloletnie relacje twórcze, pracując wspólnie nad debiutanckim albumem.

W 2020 roku Westerman wydał swój debiutancki album „Your Hero Is Not Dead”, autorefleksyjny projekt opisany jako “doskonały” przez Pitchfork, który kontynuował podróż artysty od popowego awanturnika do jednego z najbardziej witalnych głosów pochodzących z Wielkiej Brytanii. „Your Hero Is Not Dead” zawiera single:  “The Line”, “Your Hero Is Not Dead”, “Waiting on Design”, “Think I’ll Stay” oraz “Blue Comanche” i jest kontynuacją świetnie przyjętej przez krytyków EP-ki “Ark”.
Lista utworów “An Inbuilt Fault:

1. Give

2. Idol; RE-run

3. I, Catullus

4. CSI Petralona

5. Help Didn’t Help At All

6. A Lens Turning

7. Take

8. An Inbuilt Fault

9. Pilot Was A Dancer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!