„Weź go zostaw” – PIAH z nowym singlem i video!

W uszach brzmią jeszcze dźwięki słonecznego i, jak sama nazwa wskazuje, wakacyjnego utworu zespołu PIAH Wakajki Love”. Zespół idzie jednak za ciosem i proponuje kolejną nowość. Tym razem jest to Weź go zostaw”, który wskazuje wyjście z sytuacji niespełnionych związków i daje nadzieję na happy end w przyszłości. Całości dopełnia
fabularny i sugestywny videoclip.

Weź go zostaw z pewnością opowiada o niekoniecznie łatwych kwestiach. Tak o jego treści opowiada Patrycja Waga, grająca w zespole PIAH na instrumentach klawiszowych: Wiele osób tkwi w związkach bez przyszłości, w których nie czuje się kochanych, potrzebnych, wartościowych. Gdzieś, gdzie weszła rutyna, lub z upływem lat zmieniły się priorytety i nie są już takie same. Z biegiem czasu taka relacja staje się toksyczna, niszczy jedną lub obie osoby, a rozstanie bywa najlepszym wyjściem z sytuacji. Takich historii naoglądaliśmy się bardzo dużo, także w życiu codziennym, obserwując otoczenie lub nas samych. Jak mówi Tomek Kluz, wokalista i autor tekstu: Jak każdy nasz numer, ten również oparty jest o własne przeżycia, ale i dokonane obserwacje osób, które doświadczyły podobnych problemów. Uważam, że jeśli jesteśmy gdzieś gdzie jest nam źle, to po prostu trzeba stamtąd wyjść, a szczęściarzami są Ci, którzy w takim momencie mają szansę na coś nowego i radosnego. Ja tak dokładnie miałem i nie żałuję nawet chwili, a wiadomo, że nie było łatwo.

PIAH chyba przyzwyczaił już wszystkich do rozstrzałów stylistycznych. Dlatego jeśli nie wiecie czego się spodziewać tym razem, to Tomek właśnie to przedstawia: Ten numer kojarzył się nam z najlepszymi rockowymi bandami lat 80tych i tak właśnie chcieliśmy go zaaranżować muzycznie.

Bardzo ważną częścią całości jest teledysk, w którym PIAH materializuje historię zawartą w tekście. Okazuje się, że muzycy PIAHa mają też inne talenty. Naszym zespołowym scenarzystą naturalnie została Patrycja. To już nasz trzeci klip i jego przygotowanie oparło się na ogromie pracy Patrycji. Dzięki temu ja sam byłem w stanie zmontować teledysk według jej szczegółowego opisu, który stworzyła i zrealizowała podczas zdjęć, wybitnie kierując pracą
operatora kamery – opowiada o realizacji Tomek Kluz. A sama historia w nim zawarta… Jak mówi jego scenarzystka czyli wspomniana powyżej Patrycja Waga: Teledysk przedstawia ludzi zmęczonych, niedopasowanych, oczekujących od związku zupełnie czego innego. I jak to czasem się zdarza w takich momentach, gdy ludzie znajdują się tam gdzie być powinni, trafia ich przeznaczenie – strzała amora, odpowiednia osoba, odpowiednia chwila. Jeśli tylko dadzą się ponieść, poprowadzić, mogą odnaleźć to czego właśnie w tym momencie potrzebują.

Efekty finalne możecie już szczegółowo sprawdzać na kanale YT zespołu. Oczywiście „Weź go zostaw” jest również dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!