Brytyjskie trio fantasy progresywnego rocka Knim wyrusza w nową podróż z Wormholedeath

Trio Fantasy Progressive Rock Knim oficjalnie podpisało kontrakt na reedycję ich hipnotyzującego debiutanckiego EP „When A Star Falls”, którego ponowne wydanie zaplanowano na 12 grudnia 2023 roku.

Założony pierwotnie podczas ograniczeń związanych z Covid, Knim zaczynał jako projekt nagraniowy pomiędzy gitarzystą Dennisem Berrym i perkusistą Peterem Nicholsonem. Oryginalną ideą muzyczną zespołu było połączenie ciężkich riffów z progresywnymi strukturami utworów i złożonymi zmianami czasowymi, a w miarę jak zespół się rozwijał, koncepcja ta ewoluowała dalej, obejmując klimatyczne sekcje syntezatorowe i koncepcje liryczne opowiadające historię.
Debiutancki album When A Star Falls został pierwotnie wydany niezależnie pod koniec listopada 2022 roku i spotkał się z pozytywnym przyjęciem, a zespół planuje dalszy rozwój z myślą o wydaniu dodatkowego materiału w 2024 roku

Członkowie zespołu wyrażają swoje podekscytowanie nowym rozdziałem, stwierdzając: „Jesteśmy zachwyceni współpracą z WormholeDeath przy ponownym wydaniu naszej debiutanckiej EP-ki „When A Star Falls”. Włożyliśmy dużo pracy w napisanie i nagranie tego i wiemy, że Wormholedeath wykona fantastyczną robotę, udostępniając go właściwym osobom”.

„Kiedy spada gwiazda”

„When a Star Falls” jest mocno inspirowany różnymi zespołami z progresywnego rocka/metalu, szczególnie takimi jak Tool, Porcupine Tree i Oceansize, a proces pisania często obejmował przyjmowanie dość prostych riffów lub pomysłów i po prostu eksperymentowanie z tym, co by się stało, gdyby metrum zostało zmienione lub pomysł został pocięty cyfrowo. Proces pisania początkowo rozpoczął się podczas izolacji, a pomysły na to, co ostatecznie przekształciło się w „The Incongruity Of I”, zrodziły się dzięki gitarzyście Dennisowi Berry’emu i perkusiście Peterowi Nicholsonowi wykonującym nagrania na domowych instrumentach, a następnie przesyłającym je tam i z powrotem w Internecie. Ten proces pisania był kontynuowany w przypadku większości utworów na albumie, co pozwoliło łatwiej przemyśleć kolejność dłuższych utworów i nagłe zmiany kierunku. Po wydaniu wersji demo album został nagrany przez Ari Rannusa, a finalny produkt był sumą ponad 18 miesięcy ciężkiej pracy.

Poznaj wizjonerów stojących za Knim:

Dennis Berry| Gitara / Klawisze / Wokal
Rogera Mortera| Bas
Petera Nicholsona| bębny

Poznaj dźwiękowe królestwo Knim:

knim.bandcamp.com
www.facebook.com/KnimUK
www.instagram.com/knimukband
soundcloud.com/user-392881491
www.youtube.com/@knim4438
Spotify: tinyurl.com/SpotifyKnim

Poczuj ich niezwykłe brzmienie dzięki strumieniowemu wideo do utworu „When A Star Falls”:

 

Okładka i lista utworów „When A Star Falls”:

1. Elysium
2. Pathway
3. The Incongruity Of I
4. When A Star Falls
5. A Prisoner On The Seas

Artwork_When_a_Star_Falls_1600_s

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!