Recenzja albumu Kiza “Patocelebryta”

“Patocelebryta” to najnowszy album polskiego rapera Kiza.

Kizo nie stoi w miejscu i z roku na rok na polski rynek muzyczny wypuszcza coraz to nowsze numery. “Patocelebryta” to szesnaście najnowszych kawałków, które bardzo przypadły do gustu młodemu pokoleniu.

Płyta “Patocelebryta” została wydana 14 września 2023 roku. Dla wiernych fanów twórczości artysty była możliwość zamówienia jej preorderu, do którego dodatkiem była płyta “Wszyscy popełniamy blendy” na której znajdziemy dziesięć mashupów. Między innymi z takimi piosenkami jak: Sash! “Ecuador”, Skalar “W te noc”, Hi-per “Gimme More” (klubbheads klubb mix), Cascada “Everytime We Touch” czy Weekend “Ona tańczy dla mnie”.

Z tych 16 rapowych numerów albumu “Patocelebryta” najbardziej znanym okazał się utwór “Taxi” z udziałem Bletki. Piosenkę przez ostatnie tygodnie można było bardzo często usłyszeć w stacjach radiowych, a na serwisie YouTube ma już prawie 70 mln wyświetleń. Poza Bletką w albumie wziął udział również Białas, Janusz Walczuk, Paluch, Lubin, Kukon i Polski Bandyta.

Album “Patocelebryta” nie podoba mi się. Uważam, że ten album to jedna z gorszych premier w 2023 roku. Brakuje mi w tej płycie spójności i flow, które wstępowało w jego wcześniejszych albumach. Już dużo bardziej z dorobku artysty przypadał mi do gustu album z 2021 roku “Jeszcze 5 minut”.

Ciężko określić kim właściwie w tym albumie jest Kizo. Teksty w utworach są głównie o imprezach, alkoholu czy licznych kobietach, tylko po to, żeby na zamykającym album utworze “To jeden dzień” raper przekonywał nas o swoim ciężkim życiu jako znany raper. Kizo w tym albumie jest monotematyczny, co jest wielkim minusem.

Dużą zaletą albumu “Patocelebryta” są bity dobrze zrobione przez produkcję i wygląd fizyczny krążka. Płyta, jak i jej opakowanie zostało bardzo starannie dopracowane. Album jest w kolorach różu i czerni. Nawet nośnik CD z tyłu jest czarny, co wyróżnia płytę od pozostałych. Dodatkiem jest książeczka zawierająca zdjęcia artysty. “Taxi” i “Discopolo” to dwa utwory, które mogę polecić z tej płyty.

Ocena: 3/10

Lara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!