Björk w Krakowie – relacja

Koncert Björk w TAURON Arenie w Krakowie był nie tylko muzycznym spektaklem, ale również wizualną ucztą dla oczu. Artystka, znana ze swojego zamiłowania do eksperymentowania i przekraczania granic, dostarczyła publiczności w Polsce niezapomnianych wrażeń.

Arenę w Krakowie wypełniła niemal do ostatniego miejsca wierna i zafascynowana publiczność. Wyjątkowa, coraz bardziej popularna w Polsce, konfiguracja miejsc siedzących na płycie pozwoliła widzom na pełniejsze zanurzenie się w artystyczną atmosferę koncertu. Björk, znana z unikalnego podejścia do występów na żywo, skupiła się na połączeniu muzyki z elementami świata natury, tworząc niezwykle koherentne i wciągające doświadczenie.

W centrum repertuaru znalazły się utwory z dwóch ostatnich albumów Björk – „Utopia” i „fossora”, które zostały zaprezentowane w spektakularny sposób. Wykorzystanie zaawansowanych wizualizacji, animacji i efektów świetlnych stworzyło oniryczny, niemal surrealistyczny klimat. Szczególnie pamiętne były wykonania utworów takich jak przearanżowana wersja „Venus as a Boy”, poruszające „Pagan Poetry” czy intensywne „Notget” i „Tabula Rasa”. Utwór „Arpeggio” z „Utopii” został zaprezentowany jako muzyczny przerywnik, dodając koncertowi dodatkowej głębi.

Mimo ogromnego zainteresowania i szacunku, z jakim publiczność przyjęła występ Björk, atmosfera w TAURON Arenie była raczej stonowana. Możliwe, że spowodowane to było skupieniem się artystki głównie na nowszym materiale, który mógł być mniej znany części publiczności. Niemniej, wykonawczo Björk i jej zespół stanęli na wysokości zadania, prezentując się jako artyści najwyższego kalibru.

Główna część koncertu zakończyła się niecodziennym akcentem – filmowym przerywnikiem z udziałem aktywistki Grety Thunberg, co nadało wieczorowi dodatkowy, społeczny wymiar. Na bis Björk przygotowała trzy kompozycje, w tym wspomniane już „Notget”.

Podsumowując, pierwszy niefestiwalowy koncert Björk w Polsce był wydarzeniem, które zapisało się w pamięci fanów jako wyjątkowe połączenie muzyki, sztuki i zaangażowania społecznego. Artystka nie tylko potwierdziła swój status ikony muzyki eksperymentalnej, ale również pokazała, że jej występy na żywo to niepowtarzalne doświadczenia, które przekraczają tradycyjne granice koncertu.

Ewelina Jankowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!