„RENIKSY” OD RENI JUSIS NA XX-LECIE „KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ”

Reni Jusis świętuje w tym roku 20-lecie swojego kultowego albumu „Trans Misja”. Z tej okazji artystka ruszyła w trasę koncertową „RE TRANS MISJA”, a teraz wydaje jubileuszową EP-kę z „RENIXAMI” „Kiedyś Cię Znajdę”. Tribbs, Smolik, BESKRES i Modfunk dają nowe życie temu wielkiemu przebojowi.

fot. Tomek Kuczma

RENIXY (20. URODZINY KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ)” to jubileuszowa EP-ka zawierająca cztery nowe wersje wielkiego przeboju Reni Jusis. Swoje remiksy stworzyli BESKRES, Smolik, Modfunk i Tribbs. Na Youtube można zobaczyć już klip do wersji przygotowanej przez duet BESKRES, a w miniony piątek do serwisów streamingowych trafiła cała EP-ka.
Reni Jusis o wydawnictwie:
Przez ostatnie dwie dekady otrzymałam bardzo wiele, różnych remiksów „Kiedyś Cię Znajdę”. Zdałam sobie sprawę, że ta piosenka żyje już własnym życiem. Jednocześnie zauważyłam, że stworzenie dobrego remiksu do znanej piosenki jest niezwykle trudne, bo wszyscy jesteśmy przywiązani do oryginalnej wersji. Jubileusz płyty „Trans Misja” stworzył specjalną przestrzeń, która umożliwia zaprezentowanie nowych wersji jednego z najważniejszych utworów w mojej karierze. Postanowiłam uhonorować 20. urodziny „Kiedyś cię znajdę” wydając „RENIXY” i zamieścić na tym wydawnictwie produkcje cenionych przeze mnie Producentów, z którymi zawsze chciałam współpracować. Spełniły się dzięki temu moje muzyczne marzenia. Duet BESKRES (czyli dwóch członków grupy KAMP!) w porywający sposób zinterpretował mój utwór i nadał mu zupełnie nowe, świeże brzmienie. Wreszcie też, po 20-tu latach udało mi się spotkać w studio z Andrzejem Smolikiem. Jestem za to ogromnie wdzięczna, bo choć wiele razy mijaliśmy się na scenie, to nigdy wcześniej jeszcze nie nagrywaliśmy razem. Smolik zaskoczył mnie swoją wersją w stylu brzmień z lat 80-tych i jednocześnie nadał jej zupełnie nowy kontekst. Wśród RENIXÓW znajdzie się także archiwalny remix duetu Modfunk, który ma już 20 lat i nadal jest jednym z moich ulubionych remixów z tamtych lat. Kompilację zwieńcza wersja TRIBBSA, w nurcie melodic techno. Mam nadzieję, że urodzinowe RENIXY sprawią przyjemność mojej publiczności i pozwolą odkryć ten utwór na nowo.

Klip zrealizowano w lubelskich Avatarach Miasta:

Premiera wydawnictwa „RENIXY (20. URODZINY KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ)”, to część obchodów dwudziestolecia kultowej płyty „Trans Misja”. Album wydany w 2003 roku nakładem wytwórni Pomaton EMI, okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, a jego progresywne wówczas brzmienie zrewolucjonizowało polski rynek muzyczny i mimo upływu czasu pozostaje nadal aktualne. Płyta zyskała status muzycznego bestsellera 2003 roku, a także jedną z najważniejszych pozycji w historii polskiej muzyki klubowej. „Trans Misja” zdobyła również Fryderyka w kategorii album roku dance/elektronika/muzyka klubowa. Ten album na stałe przeszedł do kanonu i stał się inspiracją dla kolejnego pokolenia twórców muzyki elektronicznej.

Reni Jusis wyruszyła również w jubileuszową trasę koncertową „RE TRANS MISJA”, z którą odwiedzi 8 polskich miast.

12.11 Kraków, Forty Kleparz
16.11 Białystok, Zmiana Klimatu
17.11 Łódź, Scenografia
25.11 Gdańsk, Grizzly Grizzly
26.11 Poznań, Blue Note
09.12 Wrocław, Bezsenność
10.12 Katowice, Królestwo
19.12 Warszawa, Fabryka Norblina

Bilety dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem bileterii EVENTIM:
https://www.eventim.pl/artist/reni-jusis/

Posłuchaj EP-ki „RENIXY (20. URODZINY KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ)” w serwisach streamingowych: https://kayax.lnk.to/RENIXY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!