Therion z dziewiętnastym albumem studyjnym

Zespół Therion, prekursor symfonicznego metalu, wydał przed kilkoma dniami swojego dziewiętnastego longplaya studyjnego, zatytułowanego “Leviathan III”. Album ukazał się 15 grudnia pod egidą Napalm Records.

Tracklista albumu:

1. Ninkigal
2. Ruler Of Tamag
3. An Unsung Lament
4. Maleficium
5. Ayahuasca
6. Baccanale
7. Midsommarblot
8. What Was Lost Shall Be Lost No More
9. Duende
10. Nummo
11. Twilight Of The Gods

Therion (Szwecja)
Grupa założna przez Christofera Johnssona w 1987 to prekursorzy symfonicznego metalu. Zespół dwukrotnie zmieniał swoją nazwę: przed rokiem 1988 istniał jako Blitzkrieg, następnie jako Megatherion. Zadebiutowali w 1991 r. albumem „Of Darkness…”, który jak ich inne wczesne albumy, jest zdecydowanie bardziej bliski death metalowi niż kolejne wydawnictwa. Późniejsze dokonania zespołu łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym metalem. Od wydania albumu Theli, w 1996 roku, grupa zyskała międzynarodowe uznanie, a takżę pokaźną rzeszę fanów. Na koncie mają 19 (!) płyt, w tym między innymi tak ważne tytuły jak: „Vovin”, „Deggial”, „Secrets of the Runes” i „Gothic Kabbalah”. Teksty utworów nawiązują najczęściej do tematów mitologicznych, okulstycznych oraz pogańskich – autorem większości tekstów jest Thomas Karlsson, założyciel organizacji Dragon Rouge.

Przypominamy, że grupa w przyszłym roku aż pięciokrotnie pojawi się w Polsce. Najpierw zagra w Lublinie (Studio), Krakowie (Kwadrat) i Poznaniu (Tama), a następnie powróci do naszego kraju na sam koniec trasy. Wtedy odbędą się koncerty w stołecznej Progresji oraz wrocławskim klubie A2.

Organizatorem koncertów jest Massive Music.

Kiedy i gdzie:
16.02.2024 POL Lublin /Studio
17.02.2024 POL Kraków /Kwadrat
18.02.2024 POL Poznań / Tama
16.03.2024 POL Warszawa / Progresja
17.03.2024 POL Wrocław/ A2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!