Do Sabaton wraca Thobbe Englund

Do składu Sabaton w miejsce Johannsona wraca Thobbe Englund, który latach 2012–2016 był członkiem formacji.

Thorbjörn „Thobbe” Englund to szwedzki muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, a także inżynier dźwięku i producent muzyczny. Thorbjörn Englund znany jest przede wszystkim z występów w zespole Winterlong, w którym śpiewał, grał na gitarze basowej i elektrycznej.

W ramach działalności solowej wydał siedem albumów, debiutancki album Englunda zatytułowany „Influences” ukazał się w 2006 roku. Po opuszczeniu Sabaton w 2016 roku wydawał kolejne płyty solowe, w zeszłym roku premierę miał siódmy album „Mental Technology”.

Był także członkiem takich zespołów jak: Raubtier, Pavlovian Dogs, Endomorph oraz Star Queen. W Polsce poza koncertami Sabaton występował z solowym projektem w 2017 w ramach trasy „Dragons And Witches Tour” wspólnie że szwedzkim Bloodbound.

Aktualnie Sabaton skupia się na nagrywaniu nowego albumu, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Ostatnia i jednocześnie dziesiąta produkcja studyjna Szwedów to wydany 4 marca 2022 roku krążek „The War to End All Wars”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!