Mija rok od wydania “Dance Devil Dance” Avatara. Koncerty w Polsce już za miesiąc!

Rok temu (dokładnie 17 lutego 2023) heavy metalowi, mroczni, szaleni wizjonerzy znani jako AVATAR wydali album “Dance Devil Dance”. Z tej okazji, na miesiąc przed polskimi koncertami zespołu, przypominamy naszą recenzję dziewiątego albumu studyjnego szwedzkiego zespołu.

“Choć szwedzka kapela jak najbardziej mieści się w standardach przyjętych dla gatunku jakim jest metal, to jednocześnie z premedytacją wymyka się wszelkim próbom jednoznacznej kategoryzacji, co skutkuje bijącym z albumu znacznym eklektyzmem. Najprościej nazwać to chyba właśnie modern metalem – czyli metalem odświeżonym, otwartym na nowe rejony, niemniej stroniącym od przesadyzmów, od kontrowersyjnych rozwiązań, czy też od zwykłych skrajności. Notki prasowe akcentują ciężar albumu – nie śmiem zaprzeczyć, że takowy faktycznie się na nim znalazł. I nie chodzi tu wyłącznie o charakter kompozycji, wyrazisty i mocarny. Znaczenie ma także produkcja, niby daleka od sterylności, ale wyraźnie podkreślająca każdą kolejną nutę (w szczególności pięknie brzmi tu gęsto pulsujący bas). Oczywiście “Dance Devil Dance” nie jest czymś całkiem nowym, co zdezorientuje oddanych fanów i przywoła znaki zapytania nad ich głowami. Avatar kontynuuje obraną przez siebie drogę, z coraz to większą odwagą i pewnością siebie. Wątpliwości, wahania – to nie w ich stylu. “Dance Devil Dance” powstawał z dala od cywilizacyjnych tłumów, wśród odosobnionej dziczy, gdzie można było się skupić w stu procentach na muzyce. Bez wątpienia miało to wpływ na majestatyczną i dosłownie dziką postać albumu, a przy tym umożliwiło zachowanie całkowitej swobody, wskazującej na to, że to zespół stawia warunki.” – Łukasz (Barliniak O Muzyce).

Pełną recenzję płyty przeczytacie tu: Recenzja albumu Avatar “Dance Devil Dance”

Przypominamy, że już za miesiąc Avatar powróci do Polski w ramach trasy Great Metal Circus, która rozpoczęła się 26 stycznia 2024 roku i obejmuje aż 35 występów.

Kiedy i gdzie: 
11.03.2024 – POZNAŃ – Klub Tama
12.03.2024 – KRAKÓW – Klub Kwadrat
BILETY W SPRZEDAŻY NA LIVENATION.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!