„Ucieczki i powroty” – trzeci studyjny album BARANOVSKIEGO już dostępny!

16 lutego 2024 BARANOVSKI oddaje w ręce słuchaczy swój trzeci studyjny album. „Ucieczki i powroty” to 10 premierowych piosenek skomponowanych, napisanych i wyprodukowanych przez jednego z najbardziej przebojowych autorów w polskiej muzyce pop ostatnich lat.

Album „Ucieczki i powroty” to okazja do przedstawienia mojej perspektywy postrzegania świata. To trzecie większe podsumowanie i szansa na skomentowanie otaczającej mnie rzeczywistości, opisanie przeżyć, a zarazem kolejne muzyczne poszukiwania. To płyta w połowie pisana i realizowana w samotności, a w połowie z pomocą dobrego kumpla i świetnego producenta – DrySkulla. W połowie zadziorna i buntownicza, a w drugiej łagodna i wyrozumiała. Podzielona na mrok i światło, nadzieję i rozczarowanie. Podzielona na ucieczki i powroty.

– mówi o płycie ​BARANOVSKI.

Pierwszym zwiastunem trzeciej płyty BARANOVSKIEGO był wydany jesienią 2022 roku singiel „Joker”. Kolejnymi piosenki „Chcę być sobą” i „Sierpień”. Szczególnie ta druga świetnie poradziła sobie w radiu, stając się jedną z najpopularniejszych polskich piosenek ubiegłorocznej jesieni.
Po udostępnieniu piosenki tytułowej oraz kawałka „Potwory i demony”, wraz z premierą całego albumu BARANOVSKI promuje równolegle dwa kolejne single z płyty. To „Rakieta” typowana na kolejny duży radiowy przebój autora „Czułego miejsca” i „Lubię być z nią” oraz „Iskry”, do których powstał teledysk w reżyserii Julka Tałandziewicza.

Tuż po premierze nowej płyty wokalista, muzyk, songwriter i producent rusza ze swoim zespołem w promującą ją trasę koncertową. W jej ramach BARANOVSKI odwiedzi największe polskie miasta. Finałem trasy będzie koncert w warszawskim klubie Niebo, który odbędzie się 7 kwietnia.
Pierwszy był „Zbiór”. Debiutancki album BARANOVSKIEGO ukazał się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single „Dym”, „Luźno”, „Zbiór” i „Czułe miejsce”.
Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany „BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: „Momenty”, „Wolność”, „Nie mamy nic” i przede wszystkim „Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do niego w wersji albumowej i akustycznej zdobyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.
W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w kinowym hicie „Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach w kraju.
Kup album “Ucieczki i powroty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!