X Ambassadors powracają do korzeni. Zobacz clip do “Your Town”!

X Ambassadors, czyli bracia Sam Nelson Harris i Casey Harris oraz Adam Levin udostępniają kolejny premierowy utwór – „Your Town”. Piosenka jest hołdem dla zmarłego kilka lat temu Todda Petersona, nauczyciela muzyki, który odegrał kluczową rolę w powstaniu zespołu.

Sam, wokalista XA, tak opowiada o piosence: Todd Peterson, mój nauczyciel, mentor i przyjaciel zmarł w 2021 roku. W ogromnym stopniu to jemu zawdzięczam to, kim dzisiaj jestem. On pierwszy wciągnął mnie na scenę i pokazał, jak to jest śpiewać przed tłumem. Miałem 9 lat, mikrofon drżał mi w ręce, a on przez cały czas stał z boku i miał to niezwykłe spojrzenie oznaczające „a nie mówiłem?”. Wcześniej niż ja wiedział, do czego jestem stworzony. Nauczył mnie być wielkim, gdy czułem się mały i odsłaniać swoją wrażliwość, gdy byłem gniewnym nastolatkiem. Po tym, jak opuściłem rodzinną Ithakę, zadbał, abyśmy nie utracili kontaktu.

Jego głos słyszałem ostatni raz, gdy zostawił mi wiadomość na poczcie głosowej posłuchawszy naszej nowej piosenki… – kontynuuje wokalista. Brzmiał wtedy krucho i bezbronnie. Odpisałem mu obiecując, że wkrótce się do niego odezwę. Ale nigdy tego nie zrobiłem. Zmarł dwa miesiące później… To właśnie jego głos słychać na końcu utworu. W klipie do piosenki odwiedzamy wszystkie miejsca, które zawsze kojarzyć mi się będą z Toddem.

Singiel „Your Town” pochodzi z czwartego albumu zespołu, „Townie”, który ukaże się 5 kwietnia nakładem Virgin Music Group, dwa i pół roku po swoim poprzedniku, „The Beautiful Liar”. Wyprodukowany samodzielnie przez zespół materiał wyznacza nowy, fascynujący rozdział w karierze X Ambassadors, którzy powracają na nim do swoich korzeni. Tuzin głęboko osobistych utworów tworzy niezwykły obraz młodości spędzonej w niewielkim mieście i portret społeczności, która ukształtowała muzyków. Pierwszy singiel pilotujący płytę, „No Strings” był, jak mówił Sam Harris, hymnem dla wszystkich zagubionych i zlęknionych, w zapomnianych miastach i miasteczkach na całym świecie. Ich niepokój zawsze będzie rozpalać ogień płonący w ich sercach. Aby promować swoją nową muzykę zespół jest obecnie w trasie koncertowej po Europie, a już 20 lutego wystąpi w Polsce – w warszawskim klubie Progresja.

X Ambassadors w 2015 roku wkroczyli z hukiem na scenę muzyczną wydając swój platynowy debiut, „VHS”. Na płycie znalazły się piosenki „Unsteady” i „Renegades”, które do dziś mają ponad 1,3 miliarda odtworzeń na Spotify i pozwoliły zespołowi odbyć trzyletnią, światową trasę koncertową. Następcami „VHS” były albumy Orion (2019) i The Beautiful Liar (2021), a także EP Belong oraz seria singli z udziałem takich artystów, jak BRELAND, Teddy Swims & Jac Ross, Medium Build i PAME.

Niedawno zespół opublikował utwór „Deep End” napisany na potrzeby filmu „Aquaman and the Lost Kingdom. To kolejny „filmowy” przebój formacji, po „Torches” („Transformers”), „Great Unknown” („The Call of the Wild”) czy „Sucker for Pain” („Suicide Squad”).

 

LISTA UTWORÓW NA „TOWNIE”:

 1. Sunoco
 2. Smoke on the Highway
 3. Your Town
 4. I’m Not Really Here
 5. Rashad
 6. (first dam)
 7. Fallout
 8. Women’s Jeans
 9. Half-Life
 10. Follow the Sound of My Voice
 11. Start A Band
 12. No Strings

PREMIERA DŁUGO OCZEKIWANEGO ALBUMU „TOWNIE” 5 KWIETNIA

20 LUTEGO JEDYNY KONCERT GRUPY W POLSCE (WARSZAWA, PROGRESJA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!