Luna reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2024

To właśnie Luna z utworem „The Tower” już w maju poleci do Szwecji, gdzie będzie reprezentować Polskę w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji

 Młoda, 24-letnia artystka sceny alternatywnej, obdarzona oryginalnym głosem oraz niebanalną aparycją, przekonała do siebie członków komisji konkursowej, którzy wybrali jej utwór spośród aż 212 zgłoszonych propozycji.

O tym, że to właśnie Luna z piosenką „The Tower” będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznej Eurowizji zdecydowała 5-osobowa Komisja Konkursowa w składzie:  Piotr Klatt – dziennikarz muzyczny związany z Radiem Dla Ciebie i producent programów muzycznych,  Łukasz Piter – Dyrektor Muzyczny Radia ZET, Michał Hańczak – dziennikarz muzyczny Radia Eska, Kasia Moś – wokalistka, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017 oraz Konrad Szczęsny –  Prezes OGAE Polska.

Każdy z członków komisji, po przesłuchaniu i ocenieniu wszystkich zgłoszonych utworów, wskazał dziesięciu faworytów, którym przydzielił punkty w skali od 1 do 10. Piosenka Luny zebrała najwięcej, bo aż 34 punkty, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji i wygrywając krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji.
Spełnia się moje wielkie marzenie! – nie kryje emocji Luna. – Musiałam poczekać na dobry czas, aby móc spróbować je spełnić, ale oto jestem. Sama nie mogę jeszcze w to uwierzyć!

Artystka do ostatniej chwili, mimo plotek i wyników rankingów, czekała w niepewności na werdykt. Jeszcze w chwili udzielania wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi myślała, że jest tylko jedną z finałowej piątki, która rozmawia z nim przed ogłoszeniem wyników. Podczas wręczania biletu do Malmo polały się więc szczere łzy radości.
Piosenka „The Tower”, z którą Luna pojedzie w maju do Szwecji, powstała w Wielkiej Brytanii we współpracy z Fyfe oraz Maxem Cooke. Utwór został napisany specjalnie z myślą o Eurowizji. „The Tower” to – jak deklaruje artystka – „manifest wolności i siły. Wyjście z mroku i ciemności. Porzucenie więzów, blokad, ograniczeń, negatywnych schematów i relacji. Zburzenie wieży i wyjście na świat” – Mam nadzieję, że ten utwór zapali nas wszystkich do walki o samych siebie, własną wolność, miłość i poczucie wartości. Do tego, aby być w pełni sobą, bez granic – dodaje Luna.
The Tower” to manifest wolności i siły. Wyjście z mroku i ciemności. – opowiada Luna –Porzucenie więzów, blokad, ograniczeń, negatywnych schematów i relacji. Zburzenie wieży i wyjście na świat. To uświadomienie sobie własnej siły, pełni i tego, że ograniczenia są naszym tworem. Wieża to miejsce, czy ten stan, który budujemy my sami.
„I’m the one who built the tower”
Do piosenki powstał klip, który doskonale ilustruje walkę o siebie.
Symboliczna gra w szachy w klipie odzwierciedla relacje, które utrzymuję w życiu – mówi Artystka – a pojawiający się przeciwnicy reprezentują różne sfery mojego życia i walkę, która się w nich rozgrywa. Wymiana zdań, spojrzeń, przekraczanie granic. Ostateczna i najważniejsza gra jednak odbywa się w mojej głowie. Widząc siebie z przyszłości muszę wygrać z samą sobą.
Mam nadzieję, że ten utwór zapali nas wszystkich do walki o samych siebie, własną wolność, miłość i poczucie wartości. O bycie w pełni sobą, bez granic.
Najbliższy Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizowany zostanie po raz sześćdziesiąty ósmy. Za sprawą zwycięstwa Loreen w ubiegłorocznym konkursie, gospodarzem tegorocznego wydarzenia została Szwecja. Konkurs zorganizowany zostanie w stolicy regionu Skania, mieście Malmö. Półfinały zaplanowano na 7 i 9 maja. Reprezentantka Polski wystąpi w pierwszym półfinale 7 maja. Wielki finał odbędzie się 11 maja 2024. Wszystkie koncerty będzie można oglądać na żywo w Telewizji Polskiej. Hasło konkursu to „United By Music”. W tegorocznej edycji udział weźmie 37 krajów.
Luna ma 24 lata i studiuje Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewa, gra na skrzypcach i fortepianie, jest instruktorem jogi. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia, moda i astrologia to jej największe pasje. Kocha książki, Nicka Cava i Bjork. Jej przyjaciele i współpracownicy mówią, że emanuje światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem, trochę jakby nie z tego świata.

Ze sceną związana jest od dziecka. Śpiewała i tańczyła na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. Zadebiutowała piosenką i teledyskiem „Luna”. Charakter i estetyka tego utworu nakreśliły wyraźny kierunek, w jakim zaczęła świadomie podążać.

W listopadzie 2021 roku ukazało się anglojęzyczna EP Luny pt. „Caught in the night”, a jej wizerunek – za sprawą akcji Spotify Equal – trafił na bilboard przy nowojorskim Times Square. Kilka miesięcy później Luna została nominowana w kategorii „Odkrycie roku” w plebiscycie Bestsellery Empiku 2021.

Niecały rok później w 2022 artystka wydała debiutancki polski album zatytułowany „Nocne zmory”. Koncert promocyjny w warszawskim Niebie przyciągnął tłumy fanów, sala pękała w szwach.

Po wydaniu płyty Luna wystąpiła na najlepszych polskich festiwalach muzycznych, nie wyłączając imprez muzycznych tej rangi, co Off Festiwal, Męskie Granie, Lekko Festiwal, Jabłonki, Edison, Great September czy Wschód kultury. Zrealizowała minitrasę z Bryską, była gwiazdą ELLE Beauty Awards 2022 i jednym z gości Miuosza na jego tourné.

W 2023 roku Luna rozpoczęła współpracę z producentami z Wielkiej Brytanii i Szwecji. Stworzyła piosenki dla siebie i dla artystów zagranicznych. Jej „Subterranean” nagrane dla DJ Miss Monique ma ponad 3 miliony odtworzeń.

Jeszcze w tym tygodniu Luna leci do Londynu kończyć kolejne piosenki.
Życzymy artystce powodzenia i trzymamy kciuki za spełnianie kolejnych marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!