CIGARETTES AFTER SEX powraca z długo oczekiwanym albumem “X’s”!!

Zespół Cigarettes After Sex ogłasza szczegóły nowego albumu „X’s” wraz z nadchodzącą światową trasą koncertową, która obejmuje występy w niektórych z najbardziej kultowych miejsc na świecie, takich jak Madison Square Garden i londyńska O2 Arena, z większą liczbą koreańskich, indyjskich, singapurskich, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tajwanu i południowoamerykańskich dat, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. 

Dziś ukazuje się również pierwszy singiel z płyty, “Tejano Blue”, będący ukłonem w stronę muzyki teksańskiego dzieciństwa lidera zespołu Grega Gonzaleza, co skutkuje najbardziej zapadającą w pamięć wersją (i najżywszym tempem) jak dotąd charakterystycznych dla zespołu zmysłowych, ponadczasowych piosenek miłosnych.

“Dorastałem w El Paso i muzyka Tejano jest tam bardzo popularna. Można było pójść do wielu barów w mieście i usłyszeć artystów takich jak Selena, Los Ángeles Azules i La Mafia. Ta muzyka była wokół mnie w tamtych czasach, ale zawsze ją odrzucałem i ciągnęło mnie do wszystkiego innego, co mnie pociągało. Wiele lat później, kiedy mieszkałem już w Nowym Jorku, w końcu zacząłem słuchać “Como La Flor” Seleny w tym samym czasie, kiedy słuchałem też dużo Cocteau Twins. Wpadłem wtedy na pomysł, aby spróbować jakoś połączyć oba ich dźwięki, co wydawało się nieco dziwne, ale czułem też, że pochodzi z prawdziwego miejsca odkrywania na nowo i wreszcie łączenia się z muzyką, którą słyszałem wokół siebie w młodości” – mówi Greg.

„X’s” ukaże się 12 lipca nakładem wytwórni Partisan Records. Z każdą płytą, od EP-ki z 2012 roku, przez debiutancki albumem „Cigarettes After Sex” z 2017 r i „Cry” z 2019 r. – Gonzalez był wierny swojej muzie – miłości. Ale podczas gdy poprzednie albumy czerpały z amalgamatu związków, w większości ich trzeci, niecierpliwie oczekiwany zatytułowany „X’s”, koncentruje się tylko na jednym związku, który trwał cztery lata.

„Ta płyta brzmi naprawdę brutalnie” – przyznaje Gonzalez. “Mógłbym usiąść i porozmawiać z kimś o tej stracie, ale to by nie wystarczyło. Muszę naprawdę o tym napisać, zaśpiewać, mieć muzykę, a potem mogę zacząć analizować i wyciągać wnioski. Albo po prostu przeżyć to na nowo – w dobry sposób. Nie mam tego “Eternal Sunshine”, czyli chęci zapomnienia”.

Dla Gonzaleza katharsis i głęboka autorefleksja są absolutnie niezbędne w jego procesie i sztuce. “To było tak intensywne doświadczenie i naprawdę piękne, dopóki trwało” – wyjaśnia Gonzalez. “Chodzi o romans, ale także o to, kim byłem w tamtym momencie. Jak radziłem sobie w takich sytuacjach? Co zrobiłem? To bolesne, widząc siebie wtedy”.

Ten okres był dla Gonzaleza okresem ogromnego rozwoju osobistego, ale to także w tych latach Cigarettes After Sex osiągnęli nowy, oszałamiający poziom w swojej karierze. Ich kariera z pewnością jest cały czas na fali wznoszącej, zaczynając powoli od wiralowego zamieszania wokół ich najwcześniejszej muzyki i przyspieszona przez nieustanną etykę koncertową, która wyniosła ich na wyżyny  na całym świecie, od Chile po Egipt czy Indonezję i wszędzie pomiędzy.

5 listopada zespół zawita do Polski i zagra koncert na warszawskim Torwarze. 

Tracklista “X’s”: 

  1. X’s
  2. Tejano Blue
  3. Silver Sable
  4. Hideaway
  5. Holding you, Holding me
  6. Dark Vacay
  7. Baby Blue Movie
  8. Hot
  9. Dreams From Bunker Hill
  10. Ambient Slide

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!