Quebec Rockers TONNERRE wydają nowy singiel „Les enfants de la nuit”

Rockowcy z Quebecu Tonnerre opublikowali teledysk z tekstami do nowego singla „Les enfants de la nuit” – utworu z nadchodzącego debiutanckiego albumu La Nuit Sauvage .

„Les enfants de la nuit” jest również dostępny na Bandcamp .

Cruz Del Sur Music wyda La Nuit Sauvage12 kwietnia na winylu, CD i w formacie cyfrowym.

La nuit sauvageto mocny rock inspirowany latami 70., czerpiący inspiracje z AC/DC i Blue Öyster Cult – uzupełniony tekstami śpiewanymi po francusku!

Coś wisi w powietrzu na wiejskich terenach Quebecu w Kanadzie. Znane z głębokich, długich zim, nie wspominając o gęstych, nieustępliwych lasach, pasterskie piękno Quebecu przywołuje na myśl długotrwałe, przepełnione nocą spotkania przy ognisku (z pewnymi libacjami), o których niektórzy mogą tylko marzyć . Jednak dla członków Tonnerre jest to część struktury, która ich połączyła, tworząc ponadczasową formę opartego na bluesie rocka, która kiwa głową i kręci biodrami. Debiutancka płyta zespołu, La nuit sauvage , powstała z samych nocy, które zespół spędzał z przyjaciółmi na wsi, popijając wspomniane piwo, opowiadając historie i słuchając muzyki. I podobnie jak sama noc, La nuit sauvage to album, który w miarę rozwoju wydarzeń staje się mroczniejszy i bardziej tajemniczy.

Większość członków Tonnerre zna się od prawie 20 lat, w tym gitarzysta prowadzący Patrick Pageau i basista Jeff Laflamme, którzy grali w nieistniejącym już Bastardatorze. Patrick, wokalistka Annick i gitarzysta rytmiczny François są członkami-założycielami Cauchemar, w którym Patrick grał na perkusji do 2013 roku. Annick i François kontynuowali działalność w Cauchemar, podczas gdy Patrick założył Asile i Durs Coeurs. Brakujący element odnaleziono w 2022 roku, kiedy w wiejskim miasteczku Ripon spotkali się z perkusistą Arnaudem Geoffroyem. Arnaud gra także w S’cuse i jest mistrzem piwowarstwa (!), co jeszcze bardziej umocniło ich przyjaźń wokół tak cenionego trunku.

Ta łączność jest oczywista w całym La nuit sauvage. Nagrany w niezwykłe sześć miesięcy po pierwszym jam session zespołu, album zawiera rodzaj niezaprzeczalnego, swobodnego, luźnego hard rocka, który pojawił się po raz pierwszy w latach 70-tych. Album, za śpiewanym po francusku wokalem Annick, doskonale oddaje nastrój i ducha La nuit sauvage , co oznacza „noc na wolności”. Symbolizuje te same noce, podczas których Tonnerre imprezuje z przyjaciółmi, ale także dzikie duchy nawiedzające las, zwierzęta polujące nocą, zorzę polarną, gwiazdy i długie cienie rzucane przez ogień. Chodzi o wszystkie dziwne dźwięki, które słyszysz w ciemności, ale nie wiesz, co to jest.

Przed Sprzedaż:

Muzyka Cruz Del Sur: http://tinyurl.com/49b8ed6v

Bandcamp:tonnerrehardrock.bandcamp.com/album/la-nuit-sauvage

Wykaz utworów :

1. La nuit sauvage

2. Wielki Corbeau

3. Brunetka

4. Ceux qui sommeillent

5. Taniec feu

6. Les enfants de la nuit

7. L’esprit de la forêt

8. Les flambeaux du ciel

9. Mouches à feu

10. Aurora

Skład :

Annick Giroux – wokal

Patrick Pageau – gitara

François Patry – gitara

Jeff Laflamme – bas

Arnaud Geoffroy – perkusja

facebook.com/tonnerre.rockhard

facebook.com/cruzdelsurmusic

instagram.com/cruzdelsurmusic

cruzdelsurmusic.com

cruzdelsurmusic.bandcamp.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!