Martini Police prezentują nam swój najnowszy singiel wydany w barwach 33 Records

Martini Police, czyli zespół-zwycięzca organizowanego w Poznaniu 33 Showcase, prezentuje swój pierwszy singiel we współpracy z wytwórnią 33 Records, zapowiadając tym samym debiutancki album

Singiel Park Ciemnego Nieba to opowieść o odłączeniu się od rozpędzonego świata, który nie daje wytchnienia. Pod jego wpływem społeczeństwo przyszłości zmienia się, przekształca i przybiera nową formę, która zdaje się być mniej ludzka, niż byśmy tego chcieli. Środowiska coraz bardziej nowoczesnych wielkich miast okazują się nie być rajem, lecz pułapką, z której niektórzy próbują się wydostać.

Iskrą, która zapoczątkowała pomysł na utwór, był przeczytany opis Izerskiego Parku Ciemnego Nieba, rozpoczynający się od tego akapitu:

Od połowy XX wieku, dzięki lampom wyładowczym, możemy niemalże zmieniać noc w dzień, a miasta stały się wyspami światła, które łatwo z orbity dostrzec na nocnej części Ziemi. Można powiedzieć, że człowiek pokonał ciemność, która zawsze wzbudzała w nim lęk. Wydawałoby się, że to dobrze, ale… właśnie zaczynamy rozumieć, że ciemność jest potrzebna przyrodzie i nam — czytamy.

 

Taki park skłania do zadawania sobie pytań o uboczne skutki technologii, której nawet już nie zauważamy, ponieważ stała się elementem naszej codzienności, jak oddychanie czy sen. Dodatkowym bodźcem, który uzupełnił całość obrazu, był film Blade Runner Ridleya Scotta z 1982 roku, a konkretnie genialnie zaimprowizowany przez Rutgera Hauera monolog z ostatniej sceny, wcielającego się w rolę androida Roya Batty’ego. Człowiek-maszyna stojący w obliczu własnej śmierci wydaje się być bardziej ludzki niż społeczeństwo, które go stworzyło:

“Widziałem rzeczy, którym wy, ludzie, nie dalibyście wiary. Statki szturmowe w ogniu sunące nieopodal Pasu Oriona. Oglądałem promieniowanie skrzące się w ciemnościach blisko wrót Tannhausera. Wszystkie te chwile znikną w czasie jak łzy w deszczu”. 

Warstwa muzyczna utworu to nawiązanie do vintage’owego brzmienia lat 60. i 70., z wykorzystaniem analogowego sposobu nagrywania oraz żywych, organicznych instrumentów. Zespół zaprezentuje Park Ciemnego Nieba na żywo podczas koncertu na poznańskim NEXT FEST Music Showcase & Conference.

 

MARTINI POLICE BIO:

 

Martini Police to łódzki projekt muzyczny, który czerpie pełnymi garściami z kultury lat 60. i 70., z ich estetyki i klimatu. Zespół za pomocą swojej twórczości opowiada autorską fikcyjną historię utrzymaną w koncepcji fantastyki naukowej. Opowieść rozpoczyna się w 2061 roku w równoległej rzeczywistości. Jest to relacja z życia zespołu Martini Police, który koncertuje na pokładach ekskluzywnych gwiezdnych liniowców przemierzających bezmiar kosmosu, urozmaicając podróż znudzonym codziennością pasażerom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!