Zespół Chaszcze wydaje Epkę “Intervoynie”

CHASZCZE (poprzednio: HaShChe) to kontynuacja podziemnego projektu nieżyjącego już Roberta „Góry” Górskiego, basisty wielu zasłużonych dla polskiego undergroundu zespołów. Na grudzień 2021 datowany jest nowy rozdział w życiu kolektywu, kiedy to band dokooptował wokalistę i zintensyfikował prace nad stworzeniem pełnowymiarowego repertuaru scenicznego.

W nagraniu debiutanckiej płyty pt. „Gøøra”(wówczas jeszcze pod nazwą HaShChe) brali  udział doświadczeni muzycy (w tym weterani Jarocina z l.80-tych), jak i obiecujący debiutanci. Członkowie tej inkarnacji zespołu związani byli uprzednio z takimi oto skrajnie zróżnicowanymi, mniej lub bardziej znanymi artystami, jak m.in. Elektryczne Gitary, Kazik, Gardenia, Orbita Żoliborz, The Rest of Me, Niepodległość Trójkątów, Nachtwachen, Dajmond Dogs, Nostromo i Fright Night.

W grudniu 2022 nakładem oficyny Harsh Note Records ukazał się album „Gøøra”, będący owocem nagrań z okresu 05 – 09.2022. Wydawnictwo zawierało intrygującą, niejednoznaczną i przełamującą tradycyjne schematy minorową muzykę, wypełnioną gęstymi riffami, zimnym barytonem i neurotycznymi rytmami.

Kolektyw przyznaje się do inspiracji takimi tuzami jak m.in. Killing Joke, New Model Army, Sisters of Mercy, The Opposition, Joy Division, The Cure i Fields of the Nephilim, zaś swój styl gotów jest określić jako power-crossover takich gatunków jak postcore, doom metal, cold wave i post punk. Tematyka utworów zespołu to pełna emocji, choć pesymistyczna wizja współczesności, eschatologia XXI wieku oraz ontologiczna udręka człowieka poprzez samotność, izolację, odhumanizowanie system korporacyjnym, wojnę i globalne zagrożenia.

W czerwcu ’23 zespół dokonał zmiany pisowni swojej nazwy na swojskie CHASZCZE i przywitał w swoim składzie nowego perkusistę, a niebawem zagrał udaną trasę koncertową, supportując brytyjskich mistrzów ciężkich brzmień z Cold in Berlin. Aktualnie członkowie CHASZCZE pracują wciąż nad rejestracją nowej muzyki, chętnie grają koncerty – zarówno klubowe, jak i plenerowe, i szykują się do występów na krajowych festiwalach.

W kwietniu 2024 CHASZCZE święcą kolejny sukces w postaci wydania nowej EPki zespołu pt. „Intervoynie” w cenionym w undergroundzie labelu Musica Tenebris. Wydawnictwo to będą promować dwa, już powstające teledyski.

CDN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!