Limitowana winylowa edycja albumu Budki Suflera „10 lat samotności” z wyjątkowym, niepublikowanym dotąd bonus trackiem już dostępna!

Nowy album Budki Suflera „10 lat samotności” doczekał się winylowej edycji. N płycie znajduje się zupełnie wyjątkowy i niespotykany dotąd bonus track od zespołu zatytułowany  „Romek”, który jest swoistym zapisem narodzin piosenki.  

„Na końcu strony B winylowej edycji naszej płyty „10 lat samotności” umieściliśmy coś, czego nigdy nie było, ani na tej, ani na żadnej innej płycie Budki Suflera, a przez ostatnie pól wieku ukazało się ich sporo. Osobiście nie przypominam sobie w ogóle czegoś takiego na jakimkolwiek krążku.

To co przez półtorej minuty słyszymy, to najprawdziwsze narodziny piosenki, początek drogi tworzenia, inspiracja dla zespołu i autora tekstu w pragnieniu doganiania ideału. Króciutkie dźwiękowe malowidło pokazuje, co jest na początku i jak daleko jest do końca. Takich „rybek” muzycznych jest tyle ile nagraliśmy piosenek, a nawet więcej, chociaż ta jedna spełnia dzisiaj znaczenie szczególne. Słuchając tych dźwięków trudno nam bronić się przed emocjami. Romek pisał piękne piosenki, a ich narodziny zawsze właśnie tak wyglądały.

Nie inaczej. I cóż więcej można powiedzieć…

„10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te kilka, jakże różnych piosenek, to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie. Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce, wyobraźnię… Powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła…

W listopadzie odbyła się premiera singla oraz teledysku „10 lat samotności” z tekstem napisanym przez Zbigniewa Hołdysa. Film zrealizowali Jan i Oliwia Marciniak https://bit.ly/2U9DAPdA muzykę stworzył Romuald Lipko.”

Budka Suflera 

******************************************************************************

Album jest dostępny na kulturalnysklep.pl oraz na empik.com:
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-98985-10-lat-samotnosci-edycja-winylowa.html

Lista utworów:
Strona A:

  1. 10 lat samotności
  2. Maski
  3. Lubię patrzeć kiedy śpisz
  4. Ziemia jest płaska
  5. Nowa podróż

Strona B:

1.      Niebo co dzień

2.      Zdolna jesteś to wiesz

3.      Powrotów nie ma już

4.      To dobry moment

Bonus:

5.      Romek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *