COUSIN BETTY wydaje nowy teledysk do singla „Tape Hiss”

Cousin Betty jest pomysłem australijskiego Damiena Stofki, gitarzysty i autora tekstów, który przez ostatnie 15 lat tworzył riffy i piosenki dla Molten Universe, Death Mattel , LITTER i wielu innych projektów.

Cousin Betty uwolnienie dzisiaj ich 2 nd singiel Tape Hiss, poprzez Golden Robot Records.

„Kiedy jammowaliśmy ten utwór, po prostu pamiętam energię, jaką miał. To naprawdę musiało być uroczyste i wspólnotowe – coś, co ludzie chcieliby wspólnie wyśpiewać. Pomyślałem o przykładach takich jak Kiss ‘Rock’ n ‘Roll All Night’, Queen ‘We Will Rock You’ i Twisted Sister ‘You’re Not Gonna Take It’. Podczas gdy omawialiśmy te i inne przykłady, dotarło do mnie, że nie mogę wymyślić niczego współczesnego – skoro „Smells Like Teen Spirit” być może był to hymn. Wtedy zdecydowałem się nakręcić ogólnie okres hymnów ”.
– Damien Stofka

Pierwszy singiel Drone , który jest teraz wydany przez Golden Robot Records , jest debiutanckim singlem z nadchodzącej EP Left . Drone to mięsista płyta zniekształconego, psychodelicznego pustynnego rocka z wpływami indie, a oficjalne wideo jest równie imponujące.
Obejrzyj wideo dotyczące „ Drone

O COUSIN BETTY
Damien Stofka to uznany gitarzysta i autor tekstów, który od 15 lat tworzy riffy i piosenki dla Molten Universe, Death Mattel , LITTER i wielu innych projektów. Mniej zainteresowany standardowym składem i logistyką wymaganą do bycia w funkcjonującym zespole, a także zainspirowany Desert Sessions , spędzał swój czas na kompilowaniu albumów z materiałami, z którymi lubił współpracujących artystów i wykonawców.

Z tych sesji utworzyły się mikro-zespoły, które zaprezentowałyby te piosenki na żywo; koncertował z takimi zespołami jak The Psychotic Turnbuckles, Doc Neeson i The Lime Spiders – nagrywając także z ich sekcją rytmiczną. Podczas gdy w nagraniach wystąpiło kilku muzyków, podstawowy skład koncertowy obejmował Frontman Matt Downey (Death Mattel) oraz sekcje rytmiczne, w skład których wchodzili Pat Walker (Ohms, Methusela), Tony Bambach (Lime Spiders, Aberration), Ged & Tom Corben (Lime Spiders) i Chris Drane (Cash Savage, Cherrywood). Składy i pokazy były różne dla każdej trasy koncertowej, obejmując DJ, wizualizacje i tematyczne zestawy sceniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *