Festiwal Gramy doWoli zaprasza: Guzior, Łydka Grubasa, Łona i Webber, Luxtorpeda

Warszawski Klub Progresja zaprasza na najdłuższy plenerowy festiwal Gramy doWoli!  Dziesiątki najpopularniejszych polskich i zagranicznych wykonawców, przekrój najlepszych gatunków muzycznych oraz wydarzenia specjalne – doświadczysz tego nie wyjeżdżając z miasta. Poznaj koncertową Wolę od strony, której nie znałeś do tej pory!

 

Zapraszamy na kolejne koncerty, które ucieszą zarówno fanów rapu jak i muzyki rockowej:

9 lipca – Guzior

10 lipca – Łydka Grubasa

11 lipca – Łona i Webber + The Pimps

23 lipca – jubileuszowy powrót Luxtorpedy

Guzior – 9 lipca 2021

Guzior to raper związany z wytwórnią QueQuality, w której wydał 3 albumy, Evil Twin, Evil Things i najnowszy, Pleśń, na którego premierę słuchacze czekali ponad 2 lata. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe hity Guziora z ostatniego wydawnictwa m.in. Kushkoma, Fala czy Blueberry, czy równie uwielbiane klasyki jak: Płuca zlepione topami czy Wifi. Jego koncerty to zawsze gwarancja niesamowitej energii pełnej trafnych wersów podanych przy akompaniamencie ciekawych i zróżnicowanych beatów.

Długo wyczekiwana przez fanów płyta “Pleśń” to zbiór 10 spójnych numerów, które odsłaniają przed słuchaczem to, co działo się z raperem podczas ponad dwuletniej przerwy na scenie. Guzior zabiera odbiorców w podróż po swoim hermetycznym świecie, do którego rzadko dopuszcza kogoś z zewnątrz.

Łydka Grubasa – 10 lipca 2021

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

 

Łona i Webber + The Pimps – 11 lipca

 

Łona i Webber wracają do koncertowego rytmu.

O „Śpiewniku” autorzy piszą:„Album jest głosem w dyskusji o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ. Akcenty z różnych zakątków świata splatają się w „Śpiewniku”; z opowieścią kameralną, często czerpiącą z dalszego czy bliższego sąsiedztwa, czy wprost: z domu”. Na koncercie nie zabraknie również utworów z poprzednich wydawnictw duetu.

 

 

Wielki powrót Luxtorpedy – 23 lipca

 

10-lecie jednego z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych to konkretny powód to świętowania. Z okazji swojego jubileuszu Luxtorpeda ponownie nagrała znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru w zupełnie nowych aranżacjach. Nowe oblicze Luxów można nazwać “ELEKTRO”. Do nagrań zaproszono gości: DJ.BRK współproducenta płyty oraz sekcję dętą: Tomasz mazur, Józef Zatwarnicki, Dominik Szeszo. Nad nowym aranżem do utworu “Wilki dwa” czuwał Henryk “Henio” Friedrich, który stworzył bity i muzyczną oprawę.

Bilety dostępne na: www.gramydowoli.pl, www.progresja.com

 

 

Gramy do Woli / Letnia Scena Progresji

Warszawa, ul. Fort Wola 22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *